Home WiadomościZ kraju Zaproszenie na pielgrzymkę Rodziny Wincentyńskiej

Zaproszenie na pielgrzymkę Rodziny Wincentyńskiej

Redakcja

Drodzy w Chrystusie Panu Członkowie Rodziny Wincentyńskiej. Lipiec i sierpień są miesiącami przybywania na Jasną Górę pieszych pielgrzymek z całej Polski. Jak donoszą statystyki liczba pątników tych pielgrzymek z roku na rok maleje. Nie maleje jednak liczba pielgrzymów nawiedzających Czarną Madonnę w ciągu całego roku. W program pielgrzymek już na stałe Ojcowie Paulini wpisali Pielgrzymkę Rodziny Wincentyńskiej we wrześniu.  Wierny tej tradycji serdecznie zapraszam na spotkanie w ramach Dni Modlitw Rodziny Wincentyńskiej do Częstochowy w przeżywanym roku kanonizacji Jana Pawła II. W związku z problemami logistycznymi w tym roku nasze spotkanie odbędzie się w piątek i sobotę (19 i 20 IX). Punktem centralnym będzie msza św. w Kapicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w sobotę 20 września o godzinie 11.00, której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny. Do koncelebry zapraszam wszystkich księży opiekunów wspólnot wincentyńskich.

Zaproszenie kieruję do wszystkich tworzących Rodzinę Wincentyńską w Polsce: Księży Misjonarzy, Sióstr Miłosierdzia, Stowarzyszenia Miłosierdzia, Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego a Paulo, Stowarzyszenia Cudownego Medalika, Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej a także niezrzeszonych pragnących poznać duchowość wincentyńską.

Noclegi:

Miejsca noclegowe i posiłki rezerwujemy indywidualnie bezpośrednio w domach pielgrzyma. W Domu Rekolekcyjnym Sióstr Miłosierdzia na ul. Św. Barbary 43 jest zarezerwowanych ok. 300 miejsc. Proszę o indywidualną a jeszcze lepiej grupową rezerwację miejsc: tel.: 034-3241177

Dla usprawnienia pracy sióstr proszę o wcześniejsze rezerwacje posiłków dla większych grup, aby przygotować odpowiednią ilość pożywienia! 

Serdecznie pozdrawiam księży Superiorów, Proboszczów, Opiekunów, Siostry Miłosierdzia, Panie i Panów z Wincentyńskich Stowarzyszeń oraz Młodzież Maryjną i zapraszam na Jasnogórskie Spotkanie.

Ks. Jerzy Górny CM Moderator Krajowy Rodziny Wincentyńskiej

PROGRAM

Dni Modlitw Rodziny Wincentyńskiej

Częstochowa 19-20 września 2014

Dom Rekolekcyjny Sióstr Miłosierdzia ul. św. Barbary 43, 42 200 Częstochowa

Piątek – 19 września 

  • 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – przywitanie Pielgrzymów
  • 16.30 – Przygotowanie liturgii
  • 17.00 – Msza św. koncelebrowana – przewodniczy Jerzy Górny CM – Krajowy Moderator Rodziny Wincentyńskiej –  (kaplica SM) 
  • 18.30 – Kolacja 
  • 19.30 – Droga krzyżowa na Wałach Jasnogórskich
  • 21.00 – Apel Jasnogórski – czuwanie dla chętnych

Sobota 20 września

  • 7.30 – Jutrznia
  • 8.00 – Śniadanie
  • 9.00 – Konferencja
  • 11.00 – Msza św. koncelebrowana w kaplicy Cudownego Obrazu M.B. Częstochowskiej –przewodniczy i słowo wygłosi J.E. Ksiądz Biskup Kazimierz Górny

W chwilach wolnych zapraszamy do  „Akwarium” (pomieszczenie na parterze po lewej stronie od wejścia), gdzie znajduje się stoisko wydawnicze, do nabycia: literatura wincentyńska, śpiewniki, kalendarze, nowenny, obrazki,  itp.

Ze względów organizacyjny podany program może ulec modyfikacji

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda