Home WiadomościZ kraju Centrum Powołaniowe koło Ryby

Centrum Powołaniowe koło Ryby

Redakcja

Namiot z takim napisem będzie stał 1 czerwca od rana na Polach Lednickich. Każdy kto chce zapytać, jak rozeznać swoje powołanie albo poznać charyzmat konkretnego zakonu – niech czuje się zaproszony.

Lednickie Centrum Powołaniowe działać będzie już po raz siódmy z okazji Spotkania Młodych pod Bramą-Rybą. Jego celem jest pomoc młodym ludziom w dobrym odnalezieniu własnego powołania.

Siostry zakonne, zakonnicy, księża z różnych zakonów i zgromadzeń z całej Polski będą dostępni przez cały dzień. Każdy z nich, w swojej codziennej posłudze towarzyszy młodym w rozeznawaniu ich powołania.

„Chodzi o stworzenie przestrzeni do rozmów na różne tematy. Młodzi mogą tam opowiedzieć o tym, co odkrywają lub doświadczają w kontekście powołania do małżeństwa, życia zakonnego lub samotności. Chcemy wsłuchać się w ich rozterki i pokazać kierunki dalszych poszukiwań” – mówi dominikański duszpasterz powołań, o. Łukasz Woś.

Centrum Powołaniowe znajdować się będzie przy Kaplicy Adoracji i czynne będzie od godz. 9 do 17. Godziny dyżurowania poszczególnych zakonów i linki do stron z opisem ich charyzmatu można znaleźć na stronie: www.powolania.dominikanie.pl.

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia na Lednicy odbywać się będzie pod hasłem: „W imię Ojca”. Głównym przesłaniem modlitewnego czuwania będzie odnowa ojcostwa.

sz, dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda