Home WiadomościZ kraju CFD (Salwatorianie): Kocham Kościół Jezusa Chrystusa

CFD (Salwatorianie): Kocham Kościół Jezusa Chrystusa

Redakcja

W dniach 20-22 stycznia 2012 r. trwa sesja “Kocham Kościół Jezusa Chrystusa”. Spotkanie zorganizowane w ramach Szkoły Kierownictwa Bożego prowadzi bp Edward Dajczak – biskup koszalińsko-kołobrzeski.

Jak pokochać Kościół, z którym Jezus nie zawahał się utożsamić, choć jest Kościołem nie tylko świętych, ale i grzeszników? Jak kochać Kościół, gdy jest silny i gdy jest słaby? Jak kochać Kościół świętych i grzesznych duchownych, wzorowych i pogubionych ojców i matek, dobrej i zagubionej młodzieży? Jak trwać wiernie w Kościele, gdy inni go opuszczają? Przewodnikiem podczas spotkania jest pasterz, który potrafi wsłuchiwać się w bicie serca Kościoła i uczy go kochać konkretnie.

Bp Dajczak, który jest cenionym rekolekcjonistą, prowadził w naszym domu sesję modlitewną: „Doświadczyć dobroci Boga Ojca” (11-13 grudnia 1998) oraz sesję z okazji Jubileuszu 2000: „Przyjąć na nowo Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela” (11-13 lutego 2000). Z bogatego doświadczenia formatora nowych pokoleń kapłańskich (był ojcem duchownym i rektorem WSD w Gościkowie-Paradyżu) czerpali również uczestnicy Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych: wykład inauguracyjny (10 IX 2007) oraz wykłady i konwersatoria (3-4 marca 2010).

Pasterz Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego jest inspiratorem nowych form ewangelizacyjnych w Kościele polskim. Jest pomysłodawcą i duchowym opiekunem „Przystanku Jezus”. Od Środy Popielcowej 2009 r. bp Dajczak prowadzi również videoblog  – “Blog bez piuski” – na którym co środę odpowiada na pytania nurtujące młodych diecezjan  – zob. strona internetowa Duszpasterstwa Młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Za: www.cfd.sds.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda