Home WiadomościZ kraju Chóry anielskie na Stolarskiej w Krakowie

Chóry anielskie na Stolarskiej w Krakowie

Redakcja

Koncertem przygotowanym na kanwie utworów z nowej płyty o. Dawida Kusza OP zakończył się piąty dzień Warsztatów Muzyki Niezwykłej zorganizowanych przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Mówi jego dyrektor, o. Dominik Jurczak:

Warsztaty to niezwykły czas, który gromadzi prawie trzystu uczestników z całej Polski. Dominikański Ośrodek Liturgiczny, który od wielu lat stara się ożywić życie parafialne poprzez podnoszenie jakości muzyki liturgicznej, zorganizował te warsztaty właśnie z myślą o tym, aby muzyka liturgiczna i życie parafialne się rozwijało. Myślę, że ważnym elementem tych warsztatów było nie tylko doświadczenie „anielskości” muzyki – tematem warsztatów były słowa „Święty, Święty, Święty”, które słyszymy w różnych momentach liturgii – ale także próba włączenia naszego śpiewu w chóry anielskie. „Zastęp aniołów” jest w tym roku naprawdę imponujący, tych trzysta osób, które przyjechały, są niewiarygodne.

Dominik Jurczak OP – Polska

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda