Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: 28. rocznica śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego

Chrystusowcy: 28. rocznica śmierci sługi Bożego o. Ignacego Posadzego

Redakcja

Każdego roku 17 stycznia – dzień rocznicy odejścia do wieczności sługi Bożego o. Ignacego Posadzego – współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego i założyciela Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla – jest w naszych zgromadzeniach szczególną okazją do modlitwy o jego beatyfikację. Tak było i w tym roku, kiedy mija 28 lat od śmierci o. Ignacego.

W Domu Głównym zgromadzenia w Poznaniu, gdzie spoczywają doczesne szczątki o. Ignacego, celebrowaliśmy o godz. 17.00 Eucharystię o uproszenie łaski beatyfikacji o. Posadzego. W uroczystości, oprócz domowników: księży, braci i kleryków, uczestniczyli współbracia z Puszczykowa, liczna delegacja Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla z przełożoną generalną na czele, grupa świeckich, którym szczególnie bliska jest osoba o. Posadzego i sprawa jego beatyfikacji, przyjechali także z Mórkowa nowicjusze i aspiranci wraz z przełożonymi. Członkowie zarządu generalnego Towarzystwa z racji odbywającego się w Rzymie posiedzenia rady generalnej nie mogli uczestniczyć w uroczystości.

Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tomasz Porzycki TChr – postulator w procesie beatyfikacyjnym, a wśród koncelebransów obecny był także wicepostulator ks. Bogusław Kozioł. Ksiądz Porzycki w homilii wyakcentował rozumienie i praktykowanie przez o. Posadzego posłuszeństwa zakonnego, które Sługa Boży widział jako drogę uświęcenia.

Na zakończenie postulator ks. Tomasz Porzycki podzielił się najnowszymi wiadomościami z postępów procesu beatyfikacyjnego, który od niedawna toczy się na etapie rzymskim. Kongregacja ds. Świętych potwierdziła ważność etapu diecezjalnego i wyznaczyła na relatora w dochodzeniu watykańskim o. Zdzisława Kijasa OFM Conv. Zadaniem, które stoi teraz przed postulatorem jest przygotowanie tzw. positio – całościowego opracowania życia i heroiczności cnót sługi Bożego. Ciągle też modlimy się o cud za wstawiennictwem o. Ignacego. Ks. Porzycki poinformował także o uruchomieniu nowych stron internetowych Ośrodka Postulatorskiego.

Po Mszy Świętej uczestnicy zeszli do małej kaplicy na krótką prywatną modlitwę przy grobie o. Posadzego.

Ks. Postulator zaprasza 17. dnia każdego miesiąca na godz. 17.00 do Domu Głównego na Mszę Świętą sprawowaną w „małej kaplicy”, przy grobie Sługi Bożego Ignacego Posadzego z intencją o jego beatyfikację i o uproszenie potrzebnych łask za jego wstawiennictwem.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda