Chrystusowcy: Adwentowe Dni Skupienia dla młodzieży w Domu Głównym

„Być mężczyzną” – pod takim hasłem odbyły się w miniony weekend (2-4 grudnia) w Domu Głównym naszego zgromadzenia w Poznaniu Adwentowe Dni Skupienia dla młodzieży męskiej organizowane przez duszpasterzy powołań naszego zgromadzenia ks. Mariusza Sokołowskiego i ks. Roberta Biela. Na rekolekcje przyjechało blisko 30 młodych chłopaków. Mówili, że przyjechali do seminarium, by: „przemyśleć pewne sprawy, zastanowić się nad swoim powołaniem a także dobrze przygotować się na Boże Narodzenie”.

W programie skupienia znalazły się, jak zawsze, konferencje, wykłady, dobry film. Nie zabrakło miejsca na adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę Liturgią Godzin, różaniec, kręgi biblijne, Eucharystię z homilią. Był też czas na spowiedź, indywidualne rozmowy z kapłanami i alumnami oraz na rekreację.

Młodzi przyjechali do Poznania z parafii chrystusowców na Pomorzu Zachodnim: z Sarbii, Chociwla, Płotów, Szczecina (parafii NSPJ), Stargardu Szczecińskiego (parafii św. Jana i Chrystusa Króla) a także Dobrzan. Obecni byli także rekolektanci z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Kcyni, Leszna, Parkowa, a nawet z Berlina.

Kilka zdjęć tutaj a więcej na www.powolania.chrystusowcy.pl

Za: www.serwis.chrysusowcy.pl