Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Kolejny tom “Dzieł” ks. Ignacego Posadzego TChr

Chrystusowcy: Kolejny tom “Dzieł” ks. Ignacego Posadzego TChr

Redakcja

Staraniem  Ośrodka  Postulatorskiego  Towarzystwa  Chrystusowego  ukazał  się  4. tom “Dzieł” o. Ignacego Posadzego. Publikacja ta niejako wpisuje się obchodzoną w tym roku 30. rocznicę śmierci ks. Ignacego (zmarł 17 stycznia 1984).

Pełen  opis bibliograficzny niniejszej pozycji to: ks. Ignacy Posadzy TChr, Dzieła. O wychowaniu i formacji. Konferencje, przemówienia, listy okrężne, korespondencja, red. B. Kozioł, t. IV, Poznań 2014, ss. 828.

Jak  sugeruje  powyższy  tytuł,  zawartość woluminu obejmuje przede wszystkim przemówienia Ojca Ignacego dotyczące wychowania i formacji, i to zarówno skierowane do wychowanków, jak i wychowawców. Materiały na ten temat znajdują się niejako w pierwszej części tomu, który odnosi się stricte właśnie do formacji.  W  tej części dołączono jeszcze 8 różnych przemówień, które dotyczą roku liturgicznego. Jeżeli jednak przyjmiemy zasadę, że rok liturgiczny jest również dobrym formatorem życia duchowego, to konferencje te nie będą odstawać od zasady wyznaczonej w temacie tomu. Wreszcie część druga zawiera korespondencję o. Ignacego Posadzego. Najpierw jest to korespondencja do współbraci w formie “Listów okrężnych”, które przecież mają wyjątkową wartość wychowawczą i formacyjną, a następnie są to listy o. Posadzego do kard. Hlonda. Co prawda w t. II “Dzieł” znajduje się już korespondencja z Kardynałem Prymasem,  jednakże  w  ramach  prac  nad  “Acta  Hlondiana” zostały odnalezione kolejne 33 listy. “Odkrycie” to wspaniale wpisuje się również w temat formacyjny, rzucając niejako pomost między duchem panującym w Potulicach, a współczesną myślą formacyjną.

Tom   można   nabyć  poprzez  stronę  Wydawnictwa  Hlondianum,  pisząc na adres Ośrodka Postulatorskiego ([email protected]) lub bezpośrednio w Wydawnictwie, w Ośrodku Postulatorskim i w księgarni Towarzystwa Chrystusowego na ul. Panny Marii 4 w Poznaniu.

Zapraszamy do lektury.

Ks. Bogusław Kozioł TChr.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda