Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Ks. prof. P. Bortkiewicz członkiem Narodowej Rady Rozwoju

Chrystusowcy: Ks. prof. P. Bortkiewicz członkiem Narodowej Rady Rozwoju

Redakcja

chrystusowcy.plDnia 16 października 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał Narodową Radę Rozwoju. Wśród 87 osób powołanych do Rady jest chrystusowiec, ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

Wręczając akty powołania do Narodowej Rady Rozwoju prezydent Andrzej Duda stwierdził, że potrzebuje ekspertów, specjalistów, doradców, fachowców, z którymi będzie mógł pracować, których będzie mógł się radzić, których opinii będzie wysłuchiwał, których ekspertyzy będzie czytał. I rozważał, które rozwiązanie już na własną odpowiedzialność wdrażać. Prezydent podkreślił, że w Radzie zasiadają osoby, które czują się odpowiedzialne za państwo polskie i którym zależy, by było ono lepsze, sprawniejsze, silniejsze i bardziej przyjazne dla obywateli.

Narodowa Rada Rozwoju jest organem doradczym Kancelarii Prezydenta RP i podzielona jest na dziesięć sekcjach tematycznych, odnoszących się do najważniejszych dziedzin życia społecznego, m.in. gospodarki, służby zdrowia, polityki rodzinnej czy polityki historycznej. Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz pracuje w sekcji: Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna. W ramach sekcji współpracuje z: prof. dr hab. Andrzejem Nowakiem – koordynatorem sekcji, dr hab. Dariuszem Gawinem, dr hab. Filipem Musiałem, Bronisławem Wildsteinem.

Pierwsze posiedzenie Narodowej Rady Rozwoju odbyło się 16 października br., podczas którego podjęto temat: „Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków – diagnoza sytuacji”.

Więcej na ten temat na: www.prezydent.pl 

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda