Home WiadomościZe Świata Misjonarki Miłości: samotnym i rozwiedzionym nie dla adopcji

Misjonarki Miłości: samotnym i rozwiedzionym nie dla adopcji

Redakcja

chrystusowcy.plSprzeciw wobec adopcji dzieci przez osoby samotne czy rozwiedzione wyraziły siostry ze zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę z Kalkuty. Misjonarki Miłości wstrzymały procedurę adopcyjną w 15 ochronkach na terenie Indii.

„Będziemy nadal zajmować się dziećmi, lecz nie akceptujemy nowych zasad” – podkreśliła siostra Bressila. Decyzja zakonnic była sprzeciwem wobec nowej normatywy rządu, liberalizującej zasady adopcyjne w Indiach.

„Popieram siostry, ponieważ dzieci nie są przedmiotami, ale każde z nich to cenny dar Boga – powiedział przewodniczący Konferencji Biskupów Katolickich Indii. – Misjonarki Miłości służą najbardziej potrzebującym, a porzuconych niepełnoletnich nie można oddawać komukolwiek”. Kard. Telesphore Toppo stwierdził, że temat adopcji winien być też dyskutowany na trwającym obecnie w Watykanie Synodzie Biskupów o rodzinie. Zauważył ponadto, że „w Indiach zwierzęta są bardziej chronione i mają większą wartość niż małe, bezbronne dzieci”.

auk/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda