Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Domu Głównym

Chrystusowcy: Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe w Domu Głównym

Redakcja

We wtorek i środę (2-3.10) wspólnota Domu Głównego i seminarium Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu przeżywa nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Peregrynacja odbywa się z inicjatywy Rycerzy Kolumba.

We wtorek o godz. 17.30 nastąpiło uroczyste przywitanie obrazu przed domem i wprowadzenie do kaplicy domowej, gdzie odbyło się nabożeństwo z modlitwą różańcową.

W środę rano celebrowana była uroczysta Msza Święta o Matce Bożej z Guadalupe pod przewodnictwem i z homilią wikariusza generalnego ks. Krzysztofa Grzelaka. W ciągu dnia klerycy i mieszkańcy Domu Głównego mieli okazję do indywidualnego nawiedzenia Matki Bożej i osobistej modlitwy. Pożegnanie obrazu odbędzie się w czasie wieczornego nabożeństwa maryjnego o godz. 17.00.

Od 15 lat Rycerze Kolumba na całym świecie organizują peregrynacje kopii świętych obrazów. W 1979 roku zorganizowali pierwszy taki program, również na cześć Matki Bożej

z Guadelupe. Na przestrzeni lat Matka Boża była czczona pod różnymi tytułami przez Rycerzy. Były programy modlitw na cześć Niepokalanego Poczęcia, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Boskiej Częstochowskiej, Naszej Pani z Pochaiv, Matki Bożej Wniebowziętej, Pani Różańca i Matki Bożej Miłosiernej.

Rycerze Kolumba obecni są w Polsce od 2005 r. Pierwsze rady powstały w 2006 r. w Krakowie, Radomiu i Starachowicach. Rycerze na całym świecie prowadzą kuchnie dla biednych, zaopatrują inwalidów na całym świecie w wózki, w parafiach zachęcają młodych do akcji charytatywnych, organizują imprezy sportowe, fundują także stypendia dla kleryków. W Polsce są już 33 rady, które skupiają ponad 1,8 tys. osób.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda