Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Spotkanie formacyjne przełożonych, wychowawców i proboszczów

Chrystusowcy: Spotkanie formacyjne przełożonych, wychowawców i proboszczów

Redakcja

W Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu rozpoczęło się 30.04.2012 dwudniowe doroczne spotkanie przełożonych, wychowawców i proboszczów z polskich placówek Towarzystwa.

W tym roku to formacyjne spotkanie, w którym bierze udział blisko 40 chrystusowców, poświęcone jest dziełu nowej ewangelizacji.

Tematykę przybliża zgromadzonym ks. Marian Królikowski – konsultor Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji i rektor Centrum Modlitwy i Ewangelizacji „Świętego Pawła” w Kielcach. Prelegent podjął najpierw kwestię samego rozumienia pojęcia nowej ewangelizacji wychodząc do osobistej relacji człowieka ze słowem Bożym. Następnie ukazał dzieło nowej ewangelizacji jako wizję i wyzwanie pastoralne dla współczesnego Kościoła. Ksiądz Królikowski przedstawił również praktyczny program dla nowej ewangelizacji „Redemptoris Missio” opracowany przez przez wspólnotę „Koinonia Świętego Pawła”.

Po południu przewidziane jest z kolei spotkanie z red. Tomaszem Terlikowskim na temat wyzwań, jakie obecnie stoją przed Kościołem w Polsce. Wieczorem uczestników zgromadzi Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią przełożonego generalnego ks. Tomasza Sielickiego.

Drugi dzień zjazdu poświęcony będzie wewnętrznym sprawom Towarzystwa. Odbędą się spotkania z zarządem generalnym naszego zgromadzenia.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda