Chrystusowcy: Szkoła Polskiej Kultury i Tradycji dla Polonii z Brazylii

W najbliższą sobotę, 15 września rozpocznie się w Kielcach druga edycja Szkoły Kultury i Tradycji Polskiej dla Polonii z Brazylii.

W dniach 15-25 września 2012 r., na zaproszenie Prezydenta Miasta gościć będzie w Kielcach 21 osobowa grupa Polonii z Brazylii. Wizyta ma charakter kulturalno-edukacyjny: nauka języka polskiego, poznawanie historii, kultury i tradycji Polski, jak również przybliżenie miejsc mających duże znaczenie dla dziedzictwa narodowego Polski oraz poznanie regiony świętokrzyskiego. Uczestnicy zostaną zakwaterowani w Schronisku Młodzieżowym przy SP nr 28 w Kielcach.

Przygotowanie pobytu oraz prowadzenie kursu Prezydent Miasta powierzył dyrektor Domu Kultury „Zameczek” pani Teresie Wołczyk-Rosołowskiej, natomiast za realizację programu odpowiedzialny jest pan Tomasz Rejmer.

Realizacja Szkoły Kultury i Tradycji Polskiej odbywa sie przy współpracy prowincji Towarzystwa Chrystusowego w Ameryce Południowej. Więcej informacji i program spotkania na stronie prowincji brazylijskiej.

Za: www.chrystusowcy.pl