Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Zmarł ks. Władysław Szyngiera

Chrystusowcy: Zmarł ks. Władysław Szyngiera

Redakcja

W niedzielę, 27 listopada 2011 r. o godz. 8.15 w naszym domu zakonnym w Puszczykowie zmarł ks. Władysław Szyngiera (l. 84).

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Władysława odbędą się 1 grudnia 2011 r. (czwartek) w kościele pw. M.B. Wniebowziętej w Puszczykowie. Różaniec rozpocznie się o godz. 13.00, Msza Święta pogrzebowa o godz. 13.30. Ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie bezpośrednio po Mszy Świętej.

Śp. ks. Władysław Szyngiera TChr urodził się 14 lipca 1927 r. w miejscowości Skołoszów. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 8 września 1950 r. Dnia 8 września 1952 r. w Bydgoszczy złożył pierwszą profesję, zaś dozgonną 8 września 1955 r. w Poznaniu. Dnia 23 maja 1959 r. w Poznaniu przyjął święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Po przyjęciu święceń pracował w duszpasterstwie w: Maszewie, Sielsku, Kołczynie, Grupie Misyjnej Towarzystwa, Bożnowicach, Tetyniu, Wigańcicach, Szczecinie-Zdrojach. Pełnił urząd proboszcza w: Szczecinie-Podjuchach, Władysławowie, Potulicach; był spowiednikiem w Stargardzie Szczecińskim. W latach 1996-2007 pełnił posługę kapłańską w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Od 2007 r. rezydował w domu zakonnym w Puszczykowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda