Home WiadomościZ kraju Chrystusowiec nagrodzony w Watykanie

Chrystusowiec nagrodzony w Watykanie

Redakcja

W piątek, 16 grudnia, w dniu 72. urodzin, nasz współbrat ks. Andrzej Duczkowski został odznaczony papieskim Krzyżem Pro Ecclesia et Pontifice za 28 lat pracy w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących.

Uroczystość odbyła się w czasie Mszy św. w kaplicy biurowej. Krzyż z dyplomem przekazał ks. Andrzejowi przewodniczący Papieskiej Rady abp Antonio Maria Veglio. Był obecny także 93-letni kard. Giovanni Cheli, który przez 12 lat był przewodniczącym Rady.

Treść dyplomu jest następująca:
Benedictus XVI Pont. Maximus, Augustae Crucis Insigne PRO ECCLESIA ET PONTIFICE egregia opera studioque conspicuis praecipue constitutum Rev. Padri Janusz Andrzej Duczkowski SChr decernere et largiri dignatus est, eidem pariter facultatem faciens sese hoc ornamento decorandi.
Ex Aedibus Vaticanis, die XII mensis Decembris, anno MMXI

Medal Pro Ecclesia et Pontifice jest przyznawany osobom świeckim i zakonnym i porównywalny jest z nadaniem godności prałackiej dla księży diecezjalnych.

Księdzu Andrzejowi serdecznie gratulujemy.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda