Home WiadomościZ kraju Książka: Radość Franciszkańska. Duchowość i literatura.

Książka: Radość Franciszkańska. Duchowość i literatura.

Redakcja

W duchowości franciszkańskiej i w literaturze zasilanej tą duchowością, wyrosłej z niej, koncepcja radości ma miejsce poczesne, acz nierzadko w obiegowych, potocznych sądach – niebezpiecznie spłycane, sprowadzane do nastroju dzieł malarskich i literackich.

Rzecz oczywista, że ów nastrój także ma swoje znaczenie, lecz jest ledwie jednym z odblasków franciszkańskiej radości – kategorii złożonej, głębokiej i pod wieloma względami podstawowej dla obrazu literatury franciszkańskiej. Zagadnienie radości stanowi temat interesujący tak dla badacza duchowości, jak dla badacza literatury. W tym szczególnym wypadku, gdy przekaz słowny przynależy jednocześnie do duchowości i do literatury; gdy realizacja norm piśmiennictwa hagiograficznego jest zarazem dowodem przeżywania i doświadczania wiary; gdy jednym słowem modlitwa splata się z literaturą – wówczas interdyscyplinarność ujęcia staje się koniecznością.

(Od autorów)


RADOŚĆ FRANCISZKAŃSKA
duchowość i literatura

Agnieszka Kruszyńska
Kazimierz Synowczyk OFMCap

Str. 280, format 14,5 x 21 cm, twarda oprawa, cena 29,50 zł

Książkę prosimy zamawiać:
Wydawnictwo OO. Bernardynów
CALVARIANUM
ul. Bernardyńska 2, skr. p. 765
30-960 Kraków

tel. 12 422-16-50 wew. 73 lub tel./fax 12 432-22-30
e-mail: [email protected]

Zapraszamy do naszej księgarni:
www.calvarianum.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda