Home WiadomościZ kraju Kraków: Saletyński Posłaniec o rodzinie chrześcijańskiej

Kraków: Saletyński Posłaniec o rodzinie chrześcijańskiej

Redakcja
Rodzina chrześcijańska to motto przewodnie najnowszego numeru dwumiesięcznika La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej. To pismo o pojednaniu wydawane jest przez Zgromadzenie Księży Misjonarzy Saletynów.

Kryzys rodziny chrześcijańskiej jest problemem nie tylko naszych czasów, nastąpił także w połowie XIX wieku w czasie objawienia Matki Bożej w La Salette. Świadkowie Orędzia Pięknej Pani również naznaczeni byli stygmatem zranionej rodziny. Jednak doświadczenie miłości Boga stało się skałą, na której odbudowali swoje życie. Także i dziś ratunek i przyszłość rodziny chrześcijańskiej tkwi w Chrystusie – Miłości, która nie zawodzi. Owa miłość Chrystusa i do Chrystusa łączy – niczym nić – wszystkie artykuły w obecnym wydaniu „Posłańca”. Tworzy obraz rodziny chrześcijańskiej nie zawsze kolorowy, także szary, ale przez to prawdziwy – trudny i piękny! – napisał we Wstępie do nowego Posłańca ks. Bohdan Dutko MS, redaktor naczelny.W szóstym tegorocznym numerze znajdziemy m.in.: wywiad z kaznodzieją Domu Papieskiego o. Raniero Cantalamessą OFM Cap (Styl życia Rodziny z Nazaretu), rozmowę z ordynariuszem diecezji Grenoble – bp. Guy de Kerimelem na temat sytuacji Kościoła we Francji (Kościół Domowy). Przeczytamy także jak wygląda życie w rodzinie Joszko Brody (Rodzina Brodów). O sytuacji rodzin chrześcijańskich w Betlejem dowiemy się z rozmawowy z Shadim (Abyśmy nie ulegli pokusie wyjazdu).

Przeczytamy również tym Posłańcu o dylematach wierzących rodziców, o pomocy wspólnoty kościelnej w przekazywaniu wiary dzieciom w rodzinie (Codzienna walka). Publicysta Tomasz Terlikowski zastanawia się jak sobie poradzić z paradoksem, że nasze rodziny są święte i są grzeszne (Uświęcić nieświętą rodzinę). O zwyczajnej rodzinie pisze Regina Mamczur (Rodzina zwyczajna jak świetliki), o tym jak wygląda życie w rodzinie wielodzietnej można natomiast przeczytać w reportażu Wandy Mołoń (Kadry z życia Witków).

W tym numerze Posłańca MBS możemy przeczytać także ciekawe komentarze biblijne, felietony i refleksje, m.in.: ks. prof. Janusza Kręcidły MS (Cud rozmnożenia chleba czy Eucharystia), ks. dr. Stanisława Witkowskiego MS (Rodzina chrześcijańska, czyli jaka?), Grzegorza Górnego (La Salette wejście boskości w codzienność), a także ciekawy artykuł pt. Mariazell – Sanktuarium wielu narodów –autorstwa Sylwii Sułkowskiej.

W dziale Saletyńskim możemy przeczytać o wolontariacie w Sanktuarium w La Salette, o uroczystościach jubileuszowych w Sanktuarium w Dębowcu, a także relację z jubileuszu 25-lecia Saletynów w diecezji Passau (Szczęśliwe zrządzenie) oraz wiele innych ciekawych informacji. Zapraszamy do lektury. Szczegóły na stronie internetowej: www.poslaniec.com.

Piotr Szweda MS 
rzecznik Prowincji

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda