Home WiadomościZ kraju Coraz bliżej rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Ks. bpa Adolfa Piotra Szelążka

Coraz bliżej rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Ks. bpa Adolfa Piotra Szelążka

Redakcja

Podejmowane starania i prace zmierzające do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego ks. bpa Adolfa Piotra Szelążka – Założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus posuwają się ciągle na przód.

Dnia 16 lipca 2013 r. w Kurii Toruńskiej, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Komisja Historyczna oficjalnie zakończyła swoją pracę dotyczącą przygotowania materiałów do procesu beatyfikacyjnego ordynariusza diecezji łuckiej na Wołyniu ks. bpa Adolfa Piotra Szelążka. Na ręce Ordynariusza Diecezji Toruńskiej – ks. bpa Andrzeja Suskiego przekazana została relacja historyczna, zawierająca: charakterystykę Kandydata do chwały ołtarzy, materiałów dotyczących jego osoby oraz obszerny spis dokumentów, które chcemy ocalić od zapomnienia.

Przypomnijmy, że Komisja Historyczna została powołana dekretem z dnia 9 lutego 2010 r. przez J. E. ks. bpa Andrzeja Suskiego do zebrania i przygotowania dokumentów historycznych. Jej skład tworzyli: s. dr Beniamina Karwowska ze Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dr hab. Waldemar Rozynkowski, prof. UMK oraz dr Leszek Zygner, doc. PWSZ.

Zakończenie prac Komisji Historycznej przybliża moment otwarcia procesu beatyfikacyjnego, na który czekamy z nadzieją.

Za: www.biskupszelazek.republika.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda