Home WiadomościZ kraju COVID-19 u Salwatorianów w Trzebnicy

COVID-19 u Salwatorianów w Trzebnicy

Redakcja

Drodzy parafianie i przyjaciele naszego Sanktuarium! 

W poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo powierzonych naszej trosce wiernych pragniemy przekazać następującą informację:

W dniu dzisiejszym (18.09.2020 r.) u jednego z naszych współbraci, pracującego w szkole, został potwierdzony przypadek COVID-19. W związku z tym cała nasza wspólnota zakonna została poddana kwarantannie.

W najbliższym czasie, wszystkim członkom wspólnoty zostaną wykonane testy na obecność COVID-19. W oparciu o ich wyniki Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podejmie stosowne decyzje.

Niniejsza sytuacja wpłynie na najbliższe wydarzenia w następujący sposób:

  • Zaplanowany na 19.09 (sobota) pogrzeb śp. Ks. Stanisława Ożoga SDS odbędzie się normalnie, bez udziału wspólnoty zakonnej poddanej kwarantannie.
  • Msze Święte zarówno w niedzielę jak i w tygodniu będą sprawowane w bazylice przez księży dojeżdżających z zewnątrz (w większości z Seminarium Salwatorianów w Bagnie). Dotyczyć to będzie pierwszej z zamówionych intencji. W tym samym czasie,  
    w kaplicy zakonnej, bez udziału wiernych, będą odprawiane pozostałe intencje mszalne zamówione na daną godzinę.  
  • Zaplanowana na 22.09 (wtorek) uroczystość bierzmowania zostaje przełożona na czas nieokreślony. Dotyczy to także najbliższego spotkania, które miało się odbyć wieczorem 19.09 (sobota).
  • Śluby, pogrzeby i chrzty w tym czasie będą odprawiali księża z zewnątrz.
  • Kancelaria pozostaje nieczynna do odwołania. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny/mailowy.

Polecamy się waszym modlitwom, jednocześnie zapewniając o swojej modlitewnej pamięci.

Wspólnota Salwatorianów w Trzebnicy

Za: Salwatorianie – Trzebnica

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda