Home WiadomościZ kraju Gdańsk: Oblaci na kwarantannie – odwołane uroczystości

Gdańsk: Oblaci na kwarantannie – odwołane uroczystości

Redakcja

Klasztor i kościół św. Józefa, w którym posługują ojcowie misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej, zostały objęte kwarantanną. Najbliższe uroczystości zaplanowane na weekend zostają odwołane.

O decyzji sanitarnej zakonnicy poinformowali na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. „Decyzją sanepidu, 18 września wszyscy zakonnicy zostali objęci kwarantanną. W związku z zaistniałą sytuacją musimy zamknąć kościół i kaplicę adoracji. Intencje powierzone nam na piątek 18 września i sobotę 19 września odprawimy w izolacji – w kaplicy klasztornej. Msze św. w najbliższą niedzielę 20 września odprawią ojcowie z innych klasztorów. Modlimy się za Was i prosimy o modlitwę” – piszą misjonarze oblaci MN.

W związku z decyzją sanepidu również gdański IPN odwołał zaplanowane wspólnie z zakonnikami na 18 i 19 września uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu, które miały się odbyć w kościele św. Józefa.

Kwarantanna u oblatów potrwa do 28 września. „To oznacza, że wszystkie wydarzenia, które organizowane były przez Oblackie Centrum Edukacji i Kultury zostają odwołane” – dodają ojcowie misjonarze.

Za: www.gdansk.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda