Home WiadomościZ kraju COVID-19 w kolejnych domach zakonnych

COVID-19 w kolejnych domach zakonnych

Redakcja

Koronawirus u krakowskich dominikanów. Zawieszone msze i nabożeństwa.

„W poczuciu odpowiedzialności za Was, zawieszamy publiczne sprawowanie sakramentów i dzialalność duszpasterstw do odwołania”.

O decyzji poinformowano dziś na Twitterze krakowskiego klasztoru.

„W związku z wykryciem zarażenia wirusem Sars-CoV-2 u kilku z nas, w poczuciu odpowiedzialności za Was, zawieszamy publiczne sprawowanie sakramentów i dzialalność duszpasterstw do odwołania. Bazylika pozostaje otwarta do prywatnej modlitwy. Modlimy się za Was!”

Za: www.deon.pl


Złotoryja. Parafia na kwarantannie

Franciszkanie ze Złotoryi informują, że muszą udać się na przymusową kwarantannę.

Na koncie facebookowym parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej ze Złotoryi pojawiła się informacja, że posługujący tam ojcowie muszą udać się na przymusową 10-dniową kwarantannę.

Oto, co piszą:

„Od środy 7 października 2020 jesteśmy na kwarantannie (…) Cały klasztor. Wszyscy zakonnicy.

Dlatego jesteśmy zobowiązani do zamknięcia kościoła, klasztoru i całkowitej izolacji od otoczenia. To będzie trudny czas dla nas wszystkich.

Dlatego też odwołujemy wszystkie nabożeństwa i Msze św. na czas kwarantanny – na razie do soboty 17 października – co dalej zobaczymy. (…)

Łącząc się z wami modlitewnie, prosimy o modlitwę za nas.

Franciszkanie ze Złotoryi”.

Za: www.legnica.gosc.pl


Covid-19 we wspólnocie redemptorystów w Głogowie

W związku z wykryciem w czwartek, 8 października 2020 r. zakażenia koronawirusem we wspólnocie redemptorystów w Głogowie jej członkowie przebywają w kwarantannie. Trzech ojców ma lekkie i średnie objawy, pozostali ojcowie nie mają jeszcze wyników testów i jedynie kontakt z zakażonymi, trzech przebywało w tym czasie poza wspólnotą.

Przebywający w kwarantannie pozostają w kontakcie z lekarzami i służbami sanitarnymi oraz stosują się do ich poleceń. Osoby, które miały w ostatnich dniach kontakt z chorymi prosimy o zachowanie spokoju, ostrożności i uważną obserwację siebie.

Klasztor pozostaje zamknięty. W parafii podejmą posługę redemptoryści z innych wspólnot, którzy nie mieli kontaktu z zakażonymi. Wszystkie nabożeństwa odbywają się według programu i z zachowaniem przepisów sanitarnych, a kościół i pomieszczenia duszpasterskie zostały zdezynfekowane. Będzie odprawiana zawsze pierwsza intencja, a pozostałe przyjęte intencje Mszy św. zostaną odprawione w kaplicy zakonnej bez udziału wiernych.

Kancelaria parafialne pozostaje nieczynna, w pilnych sprawach kontakt telefoniczny z proboszczem, o. Łukaszem Wójcikiem, tel. 609672022 lub email: [email protected]

Dziękujemy za słowa otuchy, wsparcie i modlitwę. Wszystkich, a szczególnie chorych, polecamy wstawiennictwu Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

o. Łukasz Wójcik CSsR, proboszcz parafii pw. św. Klemensa w Głogowie

Głogów, 8 października 2020 r.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda