Home WiadomościZ kraju Cystersi – Wąchock: Franciszkanie z wizytą w Opactwie

Cystersi – Wąchock: Franciszkanie z wizytą w Opactwie

Redakcja

W poniedziałek, nasze Opactwo odwiedzili niecodzienni goście, a mianowicie OFM – Bernardyni z Krakowa z o. Kazimierzem, Wikariuszem Prowincji na czele. Wśród zacnych synów św. Franciszka, był również rodzony brat naszego o. Opata – br. Stanisław Augustyn.

Zacnych gości przywitał gospodarz tego miejsca – opat Eugeniusz Augustyn, który ucieszony gośćmi, przyjął ich, pamiętając na wskazania Reguły św. Benedykta, odnośnie do przyjmowania gości. Później wszyscy spotkali się w Domu Opata (na tzw. opatówce).

Około południa goście i nasza wspólnota, spotkali się na wspólnym obiedzie. Wczesnogotycki refektarz jak zawsze zachwycał wszystkich, ale szczególnie tych, którzy mieli okazję być w nim po raz pierwszy.

W programie tej wizyty nie mogło zabraknąć zwiedzania kościoła i klasztoru. Goście mogli poznać pasjonującą historię tego miejsca sięgające swymi początkami XII wieku oraz wielkie dziedzictwo cystersów, którzy niezwykle przyczynili się do gospodarczego rozwoju Europy.

Bardzo dziękujemy Czcigodnym OFM – Bernardynom za odwiedziny i zapraszamy częściej. Szczęść Boże.

Za: www.wachock.cystersi.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda