Czatowe rekolekcje z ojcem Leonem

Mamy dla Was wyjątkową i ciekawą propozycję rekolekcji wielkopostnych, z udziałem niezwykłego prowadzącego. Takich rekolekcji jeszcze nie było i zapewne nieprędko się zdarzą. Nie musicie ani nigdzie iść, ani jechać. W ogóle nie musicie wychodzić z domu ani odchodzić od komputera, bo nasze rekolekcje przychodzą do Was, właśnie przez internet.

O co chodzi?
Wraz z serwisem Onet Czat zapraszamy Was na rekolekcje na czacie. Przez kilka dni Wielkiego Postu będziemy się spotykać z Wami na czacie, gdzie prowadzący będzie odpowiadać na pytania. Taka nowoczesna forma nauki rekolekcyjnej.

Kiedy startujemy?
Rekolekcje rozpoczną się 26 marca, czyli w poniedziałek. Będą odbywać się przez kolejne dni do 28 marca. Będziemy spotykać się o godz. 17.00 na czacie. Na każde pytanie pojawi się odpowiedź, która będzie stanowiła formę nauki rekolekcyjnej.

Zobacz film promocyjny – umieść go na swojej stronie / blogu / tablicy na facebooku

O czym będzie mowa?
O tym wszystkim, o czym nie usłyszycie na żadnych tradycyjnych rekolekcjach. Temat całych rekolekcji to „Jak żeglować pośród głębin sieci?”, natomiast każde spotkanie będzie dotyczyło innego zagadnienia.

1. Na początek zastanowimy się, czy Internet jest obszarem zlaicyzowanym, czy został zawłaszczony przez ludzi niewierzących i zlaicyzowanych.

2. Kolejny dzień to rozważania o Katolickiej Etyce Sieciowej – czy coś takiego w ogóle istnieje? Będzie o pokusach i potencjalnych zagrożeniach, poczuciu anonimowości, wirtualnych relacjach, zdradach, flirtach.

3. Na zakończenie, w środę, 28 marca – porozmawiamy o Kościele w trzecim tysiącleciu, o tym, jak powinien funkcjonować. Odpowiemy na pytania o stanowisko Kościoła wobec współczesnych wyzwań dotyczących ludzkiego życia czy kwestii obyczajowych.

I wreszcie…z kim?
Nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że rekolekcje na czacie prowadzić będzie znany nam wszystkim dobrze o. Leon Knabit OSB. Nie mógł paść lepszy wybór. Kto zrobiłby to lepiej, ciekawiej, dowcipniej niż o. Leon?

Zapraszamy Was wszystkich serdecznie. Czekamy na Was 26, 27 i 28 marca o godz. 17.00 na czat.onet.pl.

Jak zawsze dla wszystkich chętnych udostępniamy materiały graficzne, do umieszczenia na Twojej stronie / blogu. Będziemy wdzięczni za umieszczenie linku do tego artykułu na Twoim profilu na Facebooku i innych portalach społecznościowych: http://www.tyniec.benedyktyni.pl/ps-po/?p=9816

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl.