Kapituła lokalna MF Tau

„Bracia zaczynajmy od nowa, bo nic albo niewiele uczyniliśmy”. To hasło przewodziło dorocznej kapitule lokalnej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau. Weekendowe dni skupienia dla rejonu krakowskiego odbyły się w 16–18 marca w Krakowie Olszanicy. Uczestniczyło w niej dwudziestu członków wspólnot z Tenczyna, Stalowej Woli, Kielc, Krosna, Bytomia i Krakowa.

Celem dni skupienia był rachunek sumienia nad przeżywaniem tegorocznej formacji. Oprócz tego uczestnicy mieli okazję jeszcze głębiej wejść w temat zaproponowany na ten rok – pokora i umiłowanie krzyża. Pomocą były napomnienia św. Franciszka rozważane przez uczestników w trakcie osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Drugim aspektem dni skupienia było braterskie spotkanie. Wzorem były tu pierwsze franciszkańskie kapituły, na których bracia przede wszystkim cieszyli się swoją obecnością. Ciekawym pomysłem było całodzienne „Emaus”, które polegało na poznawaniu jednej, losowo wybranej osoby i modlitwy za nią w ciągu całego dnia. W przeżywaniu braterskiej radości z bycia razem bardzo pomogła piękna pogoda. W sobotnie popołudnie uczestnicy kapituły wybrali się na Kopiec Piłsudskiego. Wieczorem odpoczęli przy inspirującym filmie.

Kolejna kapituła lokalna za tydzień w domu rekolekcyjnym sióstr serafitek w Poznaniu. Przeżywać ją będą członkowie MF Tau z regionu północnego.

Patrycja Świętosławska

Fot. Michał Starzyk

Za: www.kapucyni.pl.