Sercańskie rekolekcje na nartach

W tegorocznej edycji rekolekcji na nartach hasłem przewodnim programu formacyjnego były słowa: Budujemy Kościół Boży. Program pobytu młodzieży obejmował poranną jutrznię ze słowem Bożym, Mszę świętą z kazaniem, spotkanie dyskusyjne i czas spędzony na nartach.

Uczestnicy zapraszani byli do skorzystania ze spowiedzi świętej i rozmowy z kapłanem. Pomimo wyjątkowo dużych mrozów zakończone turnusy należy zaliczyć do udanych.

W rekolekcjach na nartach uczestniczył ogółem ok. tysiąca osób: w Gliczarowie Górnym ok. 750, w Koszycach Małych ok. 200.

Oferta rekolekcji młodzieżowych, szczególnie tych organizowanych zimą na nartach, jest bardzo atrakcyjna i nie ma większej konkurencji w naszym kraju. Jej atutem jest pokaźne zaplecze sprzętu narciarskiego, które ciągle powiększamy, oraz możliwość uczestniczenia w czasie turnusów w szkółce narciarskiej. Nie mniej ważne jest doświadczenie kadry, która od lat prowadzi rekolekcje, kontakty z księżmi z różnych części Polski, którzy co roku przyjeżdżają z grupami młodzieży, i niski koszt uczestnictwa w porównaniu z podobnymi propozycjami.

Niewątpliwym magnesem są również walory turystyczne Gliczarowa Górnego. W ocenie bardzo wielu ludzi, którzy tam bywają, jest to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. Z wysokości ponad tysiąca metrów nad poziomem morza rozpościera się przepiękna panorama na całe Tatry. Dzięki uwarunkowaniom geograficznym w Gliczarowie są bardzo dobre warunki śniegowe i baza miejscowych wyciągów narciarskich. Atrakcyjność tego terenu podniosła także otwarta w tym roku nowa droga łącząca Gliczarów Górny z kompleksem wyciągów narciarskich w Białce Tatrzańskiej. Nasz ośrodek rekolekcyjny w Gliczarowie dzieli od białczańskiego kompleksu narciarskiego jedynie 5 km. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się również zespół basenów termalnych w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej. Dzięki nawiązaniu dobrej współpracy z tymi ośrodkami uczestnicy naszych rekolekcji mogą po bardzo przystępnych cenach korzystać z obu obiektów.

Coraz większe zainteresowanie budzą również turnusy na nartach organizowane w naszym domu rekolekcyjnym w Koszycach Małych. Oprócz turnusów dla młodzieży oferta domu rekolekcyjnego obejmuje również turnusy powołaniowe.

Dziękując wszystkim osobom, które poświęcają temu dziełu swój czas, serce i talenty, zapraszamy do dalszej współpracy. W okresie wakacji, wzorem lat ubiegłych, organizujemy na Mazurach rekolekcje pod żaglami (1–11 VIII; 11–21 VIII), spływ kajakowy Czarną Hańczą (1–11 VIII), rekolekcje w Chorwacji (8–18 VII) i w Medjugorie (20–30 VII) oraz rekolekcje wędrowne w Tatrach (1–11 VIII).

ks. Bogdan Kuta, ks. Kazimierz Dade

Za: www.sercanie.pl.