Home WiadomościZ kraju Czerna: Karmelitańskie Dni Młodych

Czerna: Karmelitańskie Dni Młodych

Redakcja

Tak jest, to właśnie dzisiaj 25 lipca 2019 r. w Czernej zaczęliśmy XV – jubileuszową – edycję Karmelitańskich Dni Młodych. A właściwie – dzisiaj zaczęli zjeżdżać się uczestnicy. W pewnym sensie KDM-y zaczęły się już w poniedziałek, kiedy przyjechali pierwsi wolontariusze, a schola zaczęła próby. Ostatnie przygotowania trwały dzisiaj od samego rana. Grupa kulinarna, porządkowa, muzyczna, medialna, liturgiczna – wszyscy mieli pełne ręce roboty.

W miarę upływu czasu mieszkańcy Czernej i Krzeszowic mogli zaobserwować coraz liczniejsze grupy młodych z walizkami zmierzających w stronę naszego klasztoru. Zjeżdżający się uczestnicy mogli zarejestrować się w punkcie przy czerneńskim Domu Pielgrzyma.

Tematyka całych tegorocznych KDM-ów osnuta jest wokół motywu ziarna, które obumiera, by wyrosnąć na piękne i silne drzewo. Stąd temat dzisiejszego dnia – ZIARNO.

Pierwszym punktem dzisiejszego dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.00. Chwile cichej modlitwy były przeplatane tekstami św. Teresy od Jezusa mówiącymi o pokorze oraz śpiewami w wykonaniu naszej scholi.

O 18.00 spotkaliśmy się na centralnym wydarzeniu dzisiejszego dnia – Eucharystii, którą sprawował o. Jakub Przybylski, duszpasterz młodzieży i organizator KDM. Homilię wygłosił o. Krzysztof Górski z Krakowa. Oparł się na towarzyszącej nam dziś Ewangelii o nawróconej grzesznicy. W oparciu o historię jej spotkania z Jezusem oraz o słowa św. Pawła, że „Chrystus dla nas stał się grzechem” tłumaczył, jak Jezus patrzy na grzesznika – nie przez pryzmat jego grzechu, ale piękna, które jest w nim ukryte.

Po Mszy św. zeszliśmy do ogrodu, gdzie ekipa kulinarna czekała już na nas z pysznym żurkiem. Po kolacji Grupa Teatralna „Cordis” z Jastrzębia przedstawiła spektakl „Lignum Dei” ukazujący w symbolicznej formie historię stworzenia człowieka, grzechu oraz odkupienia. Dzień zakończyliśmy apelem maryjnym o 21.45. Po nim rozpoczął się „blok ciszy”, który potrwa aż do jutrzejszego poranka.

Choć KDM-y już się zaczęły, nie jest jeszcze za późno, żeby do nas dołączyć! Zapraszamy choćby na jeden dzień. Przed nami jeszcze długa droga do przebycia – a na niej wiele ciekawych wydarzeń. Dołącz do nas w Czernej!

br. Marcin Wojnicki OCD

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda