Home WiadomościZe Świata Trwa jezuicki projekt MAGIS na Łotwie

Trwa jezuicki projekt MAGIS na Łotwie

Redakcja

W dniach 23-31 lipca 2019 odbywają się na Litwie i Łotwie europejskie spotkania o wspólnej nazwie MAGIS 2019. Łacińskie „magis” można przetłumaczyć jako „bardziej, lepiej, głębiej”. Inicjatywa wpisuje się w obchody 450-lecia obecności jezuitów na Litwie i służy pogłębianiu doświadczenia wiary, która nie istnieje w oderwaniu od sprawiedliwości.

„MAGIS to z jednej strony młodzieżowy ruch formacyjny oparty o duchowość ignacjańską, a z drugiej letnie spotkania międzynarodowe dla osób w wieku od 18 do 35 lat” – czytamy w relacji KAI.

Pierwszy etap tych spotkań stanowią tzw. eksperymenty. Młodzież w kilkunastoosobowych grupach doświadcza trudu pielgrzymowania, zapoznaje się z różnymi aspektami chrześcijańskiej duchowości, pomaga osobom potrzebującym bądź rozwija swoją wrażliwość artystyczną.

Na zakończenie różnych ekperymentów, wszyscy uczestnicy MAGIS 2019 spotkają się w Kownie, aby podzielić się swoim doświadczeniem ostatnich dni oraz wezmą udział w „wieczorze pojednania” i uroczystości św. Ignacego Loyoli.

Odwiedź stronę Jesuits in Europe

Poniższy filmik wyjaśnia ideę ignacjańskich eksperymentów.

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda