Home WiadomościZ kraju Zjazd misjonarzy salezjańskich

Zjazd misjonarzy salezjańskich

Redakcja

Zakończyło się doroczne spotkanie misjonarzy żyjących charyzmatem św. Jana Bosko, którzy przebywają obecnie na urlopie w Polsce. – Jest to przede wszystkim czas budowania wspólnoty i wymiany doświadczeń – podkreśla wicedyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego ks. Tomasz Łukaszuk.

„Spotkanie misjonarzy i misjonarek salezjańskich służy nam przede wszystkim, żebyśmy się poznawali, wymieniali doświadczenia, ale też cieszyli się naszym powołaniem salezjańskim, które jest podobnie przeżywane w różnych krajach, w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Jest to moment, żeby się spotkać podczas takiego wakacyjnego zabiegania, bo wielu misjonarzy ma jakieś zobowiązania, jadą pomagać do parafii, czy opowiadać o misjach” – powiedział ks. Tomasz Łukaszuk. 

W trzydniowym zjeździe, który odbył się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie wzięło udział 16 misjonarzy posługujących m.in. w Gabonie, Etiopii, Kenii czy Peru.

Rafał Łączny – Polska (KAI)

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda