Home WiadomościZ kraju Częstochowa: Warsztaty katechetyczne oraz spotkanie neoprezbiterów

Częstochowa: Warsztaty katechetyczne oraz spotkanie neoprezbiterów

Redakcja

W dniach 16-17 lutego 2012r. częstochowska „Dolina Miłosierdzia” gościła w progach swego domu uczestników warsztatów katechetycznych: Metody aktywizujące w katechezie – Msza Święta. Organizatorami były Pallotyńskie Sekretariaty ds. Formacji obydwu prowincji.

Całość warsztatów przeprowadził p. Zbigniew Barciński z Centrum szkoleniowego „Natan”, które znane jest przede wszystkim z bogatej oferty pomocy dydaktycznych przydatnych w katechezie oraz z opracowywania nowych metod aktywizacji dzieci i młodzieży. Wysoki poziom merytoryczny w połączeniu ze wspaniałą atmosferą sprawiły, że w wielu jeszcze mocniej rozpalił się entuzjazm i chęć poszukiwań nowych pomysłów w pracy dydaktycznej. Zauważmy jeszcze fakt, że w spotkaniach uczestniczyło 15 współbraci, 5 sióstr pallotynek oraz 4 osoby świeckie.

Warto w tym miejscu wspomnieć o niezwykle przydatnych stronach internetowych, prowadzonych przez Stowarzyszenie Pedagogów Natan: www.natan.pl oraz www.biblioteka.natan.pl, które stanowią bardzo bogatą bazę gotowych konspektów i pomocy katechetycznych.

Po zakończonych warsztatach miało miejsce spotkanie Neoprezbiterów. W spotkaniu uczestniczyli Księża Prowincjałowie: ks. Józef Lasak SAC i ks. Adrian Galbas SAC, Sekretarze ds. Formacji: ks. Marek Chmielniak SAC oraz ks. Waldemar Pawlik SAC – którzy byli gospodarzami tego wydarzenia, oraz księża neoprezbiterzy. Spotkanie było dobrą okazją przede wszystkich do wspólnego spotkania przy stole Eucharystii, a także przy stole dzielenia się pierwszymi doświadczeniami pracy duszpasterskiej.

ks. Grzegorz Kalbarczyk SAC

Za: www.sac.org.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda