Home WiadomościZ kraju Czuliśmy się przyjęci przez każdą wspólnotę! Wizytacja Generalna Polskiej Prowincji Karmelitów

Czuliśmy się przyjęci przez każdą wspólnotę! Wizytacja Generalna Polskiej Prowincji Karmelitów

Redakcja

7 października w Krakowie zakończyła się Wizytacja Generalna Polskiej Prowincji Karmelitów. W imieniu Ojca Generała przeprowadzili ją: o. Michael Farrugia, Prokurator Generalny Zakonu i o. John Keating, Radny Generalny na Europę.

Trwająca prawie dwa tygodnie wizytacja rozpoczęła się 26 września od wspólnoty w Gdańsku. Ojcowie wizytatorzy spotkali się na rozmowach indywidualnych z każdym z braci, poruszając często niełatwą tematykę współczesnych problemów Zakonu, Kościoła i świata, które często dotykają spraw moralnych, odwiedzili także wszystkie klasztory w Polsce i na Ukrainie, gdzie obok wspólnej modlitwy był też czas braterskich rekreacji. We czwartek 4 października wraz z Ojcem Prowincjałem Bogdanem Megerem wizytatorzy uczestniczyli w spotkaniu z Siostrami Karmelitankami w Częstochowie, a także nawiedzili Jasnogórskie Sanktuarium.

W czasie spotkania z Radą Prowincji podziękowali za niezwykłą polską gościnność z jaką spotkali się w każdym z klasztorów, za ducha modlitwy w każdej wspólnocie i piękną pracę duszpasterską dla Karmelu i Kościoła w Polsce. O. John powiedział: „Czuliśmy się przyjęci przez każdą wspólnotę! Czuliśmy się oczekiwani w każdym klasztorze!” W najbliższym czasie przekazany zostanie protokół, w którym znajdą się rady i wytyczne skierowane do Polskiej Prowincji Karmelitów, by wciąż była to wspólnota otwarta, pełna entuzjazmu, a przede wszystkim ukierunkowana na modlitwę i służbę człowiekowi.

Za: www.karmelici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda