Home WiadomościZ kraju Pożegnania: śp br. Stefan Faryna SChr

Pożegnania: śp br. Stefan Faryna SChr

Redakcja

Z nadzieją Zmartwychwstania informujemy, że dnia 10 października 2018 r. w domu zakonnym w Puszczykowie odszedł do Pana śp. br. Stefan Faryna SChr.

Uroczystości pogrzebowe śp. br. Stefana Faryny SChr odbędą się 12 października (piątek) w Puszczykowie. Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Wniebowziętej (ul. Kościelna 1; kod: 62-040).
Bezpośrednio po Eucharystii ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie.

Br. Stefan Faryna SChr  urodził się 2 kwietnia 1927 r. w Kuczkach. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 10 stycznia 1946 r. Dnia 6 lipca 1946 r. rozpoczął kanoniczny nowicjat w Poznaniu. Pierwszą profesję zakonną złożył  29 września 1947 r. w Morasku, zaś  profesję wieczystą 29 września 1950 r. w Puszczykowie. Po pierwszych ślubach zakonnych pracował w domach zakonnych w Poznaniu, Ziębicach, Morasku, Świdnicy. Przez wiele lat pracował jako katecheta i organista w Stepnicy, Pyrzycach, Ziębicach. Od 1973 r. pełni misję Towarzystwa w domu zakonnym w Puszczykowie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Za: serwis.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda