Home WiadomościZ kraju Dar Jasnej Góry dla “Niedzieli”

Dar Jasnej Góry dla “Niedzieli”

Redakcja

BPJGW każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7.30, począwszy od 7 lutego, odprawiana jest Msza św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika.

Jest to szczególny dar Jasnej Góry dla „Niedzieli” w drodze ku 90. rocznicy powstania Tygodnika, która obchodzona będzie w 2016 r.

Pierwszej Mszy św. 7 lutego przewodniczył o. Mariusz Tabulski, definitor generalny Zakonu Paulinów. Mszę św. koncelebrowali m.in.: ks. Jacek Molka i ks. Mariusz Frukacz, redaktorzy „Niedzieli”, oraz ks. Mariusz Foltyński, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Częstochowskiej, i ks. Robert Grohs, moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka Archidiecezji Częstochowskiej i publicysta „Niedzieli”.

Na Mszy św. zgromadzili się pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz, redaktor naczelną tygodnika, oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W homilii ks. Grohs, odnosząc się do czytań liturgii Słowa, wskazał na właściwy wymiar wolności człowieka i ofiary. – Ta nasza ofiara zawsze dokonuje się w Chrystusie. A to oznacza, że musimy wejść w życie Jezusa – mówił ks. Grohs. – Kiedy Jezus jest w nas, to jesteśmy prawdziwie wolni – kontynuował kaznodzieja.

„Dziękujemy Jasnej Górze za ten szczególny dar dla naszego Tygodnika. To bardzo ważny etap naszego duchowego przygotowania do jubileuszu 90-lecia „Niedzieli” – podkreśla Lidia Dudkiewicz, redaktor naczelna „Niedzieli”, i dodaje, że „czujemy obecność i opiekę Maryi w naszych dziełach i w naszej misji, którą wypełniamy w Kościele”.

ks. Mariusz Frukacz, Tygodnik Katolicki „Niedziela”

Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda