Home WiadomościZ kraju Darmowy numer “W drodze” pod choinkę

Darmowy numer “W drodze” pod choinkę

Redakcja

Redakcja dominikańskiego miesięcznika przygotowała dla Czytelników świąteczny prezent – dodatkowy numer pisma na Boże Narodzenie. Będzie go można przeczytać za darmo w Internecie.

W nocy z 24 na 25 grudnia na stronie www.miesiecznik.wdrodze.pl ukaże się 13. w tym roku numer czasopisma – niespodzianka na Boże Narodzenie.

“Wielu z nas lubi w święta coś ciekawego poczytać dlatego z myślą o takich właśnie osobach przygotowaliśmy numer specjalny, wyjątkowy, bożonarodzeniowy – czytadło na całą oktawę Bożego Narodzenia” – mówi o. Roman Bielecki, redaktor naczelny miesięcznika.

Ekstra numer otwiera tekst dominikanina o. Wojciecha Dudzika o – jak pisze sam autor – “poważnym Bożym Narodzeniu”, bo – co sam przyznaje – “nie za bardzo potrafi pisać »ciepło« o Bożym Narodzeniu”. W świątecznym numerze znalazło się aż pięć wywiadów. Ojciec Dominik Jarczewski rozmawia z siostrą Judytą Pudełko o Bożym Narodzeniu w ujęciu biblijnym. W rozmowie z Anną Sosnowską poeta Ernest Bryll opowiada o polskich kolędach i zawartym w nich obrazie przychodzącego na świat Boga. Tessa Capponi-Borawska mówi o spędzaniu świąt w rodzinnych Włoszech i w Polsce oraz o świątecznych smakach.

O Turnieju Czterech Skoczni, który rozgrywany jest w okresie świąteczno-noworocznym, rozmawiają znany komentator sportowy i redaktor naczelny “W drodze” o. Roman Bielecki. – To było jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych, które utkwiło mi w pamięci z lat dziecięcych. Zobaczyć Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck i Bischofschofen, to było moje marzenie od zawsze. Wyspa skarbów wyśniona po nocach. A transmisja telewizyjna to była liturgia, rytuał i obowiązek w domu” – opowiada Zimoch.

W kolejnym wywiadzie Ewa Wycichowska, dyrektor Polskiego Teatru Tańca, przekonuje: “Skoro człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo boskie, możemy przypuszczać, że Bóg też tańczył”.

Dominikanin o. Jan Andrzej Kłoczowski w tekście “Miało nie być choinki…” wspomina Wigilię 1944 roku, którą jako siedmiolatek przeżywał z rodzicami w podwarszawskim Brwinowie – gdzie Kłoczowscy zostali wygnani przez niemieckiego okupanta.

O napisanie felietonu redakcja poprosiła biskupa Damiana Bryla. Najmłodszy obecnie polski biskup pisze o fenomenie papieża Franciszka i o swoim zaskoczeniu, gdy obecny Ojciec Święty mianował go kilka miesięcy temu pomocniczym biskupem archidiecezji poznańskiej.

“Zauważyłem, że w wielu wiadomościach i komentarzach prasowych zaskoczenie i zdziwienie było jeszcze większe niż moje. Bo przecież, jak napisał jeden z dziennikarzy, tylu było bardzo predysponowanych i oczekiwanych kandydatów, a papież powołał kogoś z cienia” – wyznaje bp Bryl.

Specjalnie do świątecznego numeru Jarosław Mikołajewski napisał opowiadanie “Wizyta duszpasterska” – o kolędzie czyli corocznej wizycie księdza w naszym domu. Antoni Libera przełożył dwa wiersze: irlandzkiego noblisty Williama Butlera Yeatsa i austriackiego poety Matthäusa von Collina.

Radosław Nawrot, dziennikarz “Gazety Wyborczej” i znawca sportu, w tekście “Do serca przytul psa” pisze o języku… zwierząt, a dokładnie, o tym jak zwierzęta komunikują się między sobą i z ludźmi.

Czytania mszalne na każdy dzień oktawy Bożego Narodzenia komentują dominikanie: Rafał Wędzicki, Marek Kosacz, Dominik Jarczewski, Maciej Soszyński, Zygmunt Chmielarz, Jarosław Głodek, Wojciech Prus i Mateusz Łuksza.

Dodatkowy numer miesięcznika “W drodze” będzie dostępny na czytnikach Amazon, Kindle i iPad.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda