Śpiewacy – do szkoły

Przy klasztorze dominikanów na warszawskim Służewie rusza w styczniu Szkoła Śpiewu Liturgicznego. Zapisy trwają.

„Proponujemy zajęcia z teologii liturgii, chorału gregoriańskiego i pieśni tradycyjnych, a także kształcenia słuchu, emisji głosu, umiejętności dyrygowania scholą czy doboru repertuaru” – mówią organizatorzy.

Do Szkoły Śpiewu mogą się zapisać zarówno osoby, które od niedawna zajmują się śpiewem liturgicznym i chcą rozwinąć swoje umiejętności, jak i śpiewające w scholach lub zajmujące się ich prowadzeniem.

Zajęcia odbywać się będą w wybrane weekendy do czerwca 2014 roku. Wśród prowadzących są osoby, które są pasjonatami śpiewu liturgicznego i na co dzień zajmują się jego wykonywaniem – m.in.: ks. prof. Andrzej Filaber, Rafał Maciejewski, Anna Broda, Adam Strug i Alicja Ogrodzińska oraz dominikanie o. Stanisław Nowak i o. Tomasz Grabowski.

Pomysł Szkoły Śpiewu Liturgicznego zrodził się na podstawie obserwacji organizowanych w różnych miejscach Polski warsztatów muzyki liturgicznej, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i mają zwykle charakter weekendowy.

„Przy wszystkich klasztorach dominikańskich, także tu, na Służewie, od lat spotyka się bardzo wiele osób, które pragną przez śpiew modlić się i pomagać innym w spotkaniu z Bogiem. Chcemy podzielić się tym ważnym doświadczeniem z innymi i mamy nadzieję, że dzięki takim szkołom (których jest w Polsce coraz więcej) piękno śpiewu liturgicznego dotrze do wielu parafii” – mówi Urszula Rogala, jedna z organizatorek Szkoły.

Patronat nad Szkołą objęło Studium Dominicanum – Szkoła Filozofii i Teologii im. o. Jacka Woronieckiego, działająca przy klasztorze na Służewie. Wszystkie zajęcia będą odbywać się w pomieszczeniach klasztoru.

Więcej informacji i zapisy na stronie spiew.dominikanie.pl.

redakcja dominikanie.pl / spiew.dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl