Home WiadomościZ kraju DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015

DEON.pl laureatem nagrody TOTUS 2015

Redakcja

deon.plPortal DEON.pl został laureatem nagrody TOTUS 2015 w kategorii “TOTUS medialny dla upamiętnienia bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach”. Uroczysta gala odbyła się w przededniu Dnia Papieskiego (10 października) na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagrody, najbardziej prestiżowe z tych, które wręcza Kościół katolicki, “to podziękowanie za działalność charytatywną, służbę na rzecz rodziny i społeczeństwa, a przede wszystkim promocję nauczania papieża-Polaka” – przypomina ks. Drob. Jak podkreśla, “ideą tej nagrody jest pokazywanie dobra, bo trzeba pokazywać światu prawdziwe autorytety

Głównym organizatorem wydarzeń jest obchodząca w tym roku jubileusz 15-lecia Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz “Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło”.

Najważniejsze nagrody Kościoła katolickiego w Polsce przyznawane są przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 2000 r. Powstały dla docenienia dorobku i skutecznego promowania osób oraz instytucji, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Jana Pawła II.

Laureatami są ludzie, którzy służbie dobru, pięknu i prawdzie poświęcili całych siebie. Ten codzienny trud realizuje się w wielu wymiarach. Jedni wyciągają rękę do osób, które społeczeństwo nierzadko wyrzuciło na margines. Innym sens życia nadają słowa Jana Pawła II, którymi dzielą się z czytelnikami, słuchaczami lub widzami. Jeszcze inni poprzez twórczość artystyczną pielęgnują podstawowe elementy naszej kultury i tożsamości – wartości chrześcijańskie. Mało która nagroda kryje w sobie tyle pracy, doświadczeń i wyrzeczeń poniesionych w imię miłości Boga i bliźniego. Stąd tworząc srebrną statuetkę Nagrody TOTUS, Wincenty Kućma nadał jej postać anioła.

Jednym z pomysłodawców Nagród był biskup radomski Jan Chrapek. Po śmierci duchownego w październiku 2001 r., w trzeciej edycji Nagród po raz pierwszy przyznano TOTUS-a Medialnego, którym honorowane są osiągnięcia w dziedzinie mediów. Ma on upamiętniać biskupa i rolę, jaką odgrywał w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach.

DEON.pl – pierwszy katolicki portal społecznościowo-informacyjny istnieje od 6 lat. Przez ten czas zdołał wyrobić sobie markę i zgromadzić wokół siebie wspólnotę ludzi, którzy chcą na co dzień dzielić się wiarą.

Deon – cóż to za dziwne słowo? Przeciętnemu Polakowi z niczym się nie kojarzy. Tymczasem jest to słowo bardzo stare, znacznie starsze niż polska kultura i język polski. Skąd ta nazwa? Motywacja znaczeniowa jest prosta, dość przejrzysta i zgodna z tematyczno-ideowym profilem portalu: deo (Bóg) + on (skrót od wyrażenia on line, oznaczającego “internetowość”). W dużym i potocznym uproszczeniu jest to więc: Bóg na łączach.

Portal DEON.pl został stworzony 18 września 2009 przez Towarzystwo Jezusowe w ramach Wydawnictwa WAM, które jest formalnym jego właścicielem i zarazem najstarszym katolickim wydawnictwem w Polsce ze swoją ponad 140-letnią tradycją i historią. DEON.pl oferuje ogromną przestrzeń dla wszystkich ludzi, którzy odczuwają “głód” Pana Boga w codzienności; w której mogą odnaleźć się wierzący ale też ci, którzy przeżywają kryzys wiary lub w ogóle nie wierzą. DEON.pl jest obecnie największym katolickim portalem w Polsce, otwartym na interaktywność i obecność w mediach społecznościowych; reaguje na bieżąco – mierząc się z wyzwaniami jakie stawia przed nim rzeczywistość w Kościele i poza nim.

Misją portalu jest przybliżanie Świata Kościołowi i Kościoła Światu, wychodzenie na obrzeża, poza utarte granice i schematy, poszukiwanie sposobu i form mówienia o Bogu, wierze i Kościele – zdrowej i inspirującej dyskusji oraz konkretnych inicjatyw.

Na przestrzeni 6 lat portalem zarządzało dwóch jezuitów o. Artur Demkowicz SJ, który ponownie niedawno został managerem portalu oraz o. Mariusz Han SJ, który obecnie współtworzy Polską Sekcję Radia Watykańskiego.

Portal DEON.pl obecnie odwiedza około milion unikalnych użytkowników miesięcznie, którzy generują prawie 6 milionów odsłon.

Więcej na: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda