Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego w Diecezjach Diecezja Elbląska: diecezjalny dzień poświęcony życiu konsekrowanemu

Diecezja Elbląska: diecezjalny dzień poświęcony życiu konsekrowanemu

Redakcja

ElblągW sobotę, 19 września 2015r. w Kwidzynie odbyło się spotkanie z osobami konsekrowanymi diecezji elbląskiej w ramach świętowania Roku Życia Konsekrowanego.

O godzinie 11:00 Diecezjalna Wspólnota Sióstr i Braci, gościnnie przyjęta w Kościele św. Brata Alberta w Kwidzynie, pod przewodnictwem JE Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego uczestniczyła w Eucharystii. W koncelebrze brało udział 12 kapłanów.

W przygotowanej homilii Ksiądz Biskup nawiązał do dokumentu soborowego „Perfectae Caritatis”. Zachęcał do ciągłej odnowy i jednocześnie pogłębionego trwania w charyzmacie założycieli, do codziennej lektury Słowa Bożego oraz „sprawowania świętej liturgii myślą i sercem”. Zaznaczał, że istotą życia konsekrowanego jest naśladowanie Chrystusa oraz przede wszystkim szukanie i miłowanie Boga. Osoby konsekrowane usłyszały również zachętę do podejmowania ciągłej formacji zarówno duchowej jak intelektualnej. Nie zabrakło także wezwania do między zakonnego ekumenizmu.

Liturgię uświetniła Schola Gregoriańska Sióstr Benedyktynek Misjonarek (OSB) oraz zjednoczone schole dziecięce z kilku parafii, prowadzone przez Siostry Benedyktynki.

Na zaproszenie skierowane do wszystkich diecezjan elbląskich odpowiedziały głównie osoby konsekrowane, ale była także grupa osób świeckich z Kwidzyna i okolic. Wszyscy uczestnicy uroczystej Mszy świętej przeszli procesyjnie na wspólną agapę do ogrodu Sióstr Benedyktynek Misjonarek (OSB), które były gospodarzami tego diecezjalnego spotkania.

W godzinach popołudniowych osoby chętne skorzystały z możliwości zwiedzania z przewodnikiem Kwidzyńskiej Konkatedry, w której znajduje się cela bł. Doroty z Mątowów- Rekluzy z XIV wieku.

Było to miłe i owocne spotkanie modlitewne i braterskie, dzięki któremu mogliśmy się wzajemnie poznać, ubogacić, wzmocnić.

s. Justyna Józefko RM

Elbląg, 24 września 2015r.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda