Home WiadomościZ kraju XXIII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

XXIII Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

Redakcja
salezjanie.plW dniach 18–20 września odbyły się 23. Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej. Po raz pierwszy rozegrały się one na Śląsku: w Gliwicach, Świętochłowicach i Zabrzu. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników i zawodniczek z 30 Stowarzyszeń lokalnych SALOS i szkół salezjańskich.

Igrzyska rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych (chłopcy i dziewczęta) w następujących dyscyplinach sportowych; piłka nożna 11-osobowa, piłka nożna 6-osobowa (z udziałem dziewcząt), koszykówka, piłka siatkowa i tenis stołowy.

Uroczyste rozpoczęcie igrzyska nastąpiło od przemarszu uczestników z Placu Krakowskiego w Gliwicach do auli Politechniki Śląskiej. Podczas otwarcia wystąpił chór uczniów ze szkoły salezjańskiej w Zabrzu, odbyły się pokazy gimnastyków oraz miał miejsce uroczysty ceremoniał olimpijski. Otwarcie zakończono modlitwami i słówkiem na dobranoc ks. inspektora Dariusza Bartochy.

W sobotę odbywały się zawody, a wieczorem w katedrze w Gliwicach uroczystej mszy św. przewodniczył i wygłosił słowo Boże ordynariusz gliwicki ks. bp Jan Kopiec. Po mszy św. uczestnicy wysłuchali koncertu zespołu New Day.

W niedzielę rozegrano finały. Na zakończenie rozdano medale i puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali też medale za uczestnictwo.

Najcenniejszy puchar fair play prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego organizatorzy przyznali drużynie dziewcząt w piłkę nożną 6-osobową z SL SALOS z Pogrzebienia. Puchar wręczył w imieniu prezesa PKOL, ks. Edward Pleń sdb (krajowy duszpasterz sportowców).

Organizatorem 23 Ogólnopolskich Igrzysk młodzieży salezjańskiej było SL SALOS z Świętochłowic.

Szczegółowe wyniki na stronie: www.igrzyska2015.pl 

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda