Home WiadomościZe Świata Licheń: Konferencja o obiektach sakralnych

Licheń: Konferencja o obiektach sakralnych

Redakcja

Ponad 80 osób wzięło udział w konferencji zatytułowanej „Obiektysakralne”, która 24 września odbyła się w Licheniu. Spotkanie skierowanedo proboszczów i osób zarządzających obiektami sakralnymi cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Konferencję zorganizowała firma OPERANTE zajmująca się organizowaniem spotkań i konferencji dla osób duchownych.

„W spotkaniu biorą udział przedstawiciele firm, które w swojej ofercie mają produktysłużące zarówno do budowy kościołów od podstaw, ale także do renowacjiistniejących obiektów sakralnych, w tym m.in. tynków, witraży, ogrzewania i wieluinnych” – wyjaśniła pani Agnieszka Karaś z firmy OPERANTE.

Do udziału w konferencji zostali zaproszeni zarówno duchowni, jak i samorządowcy. Zdaniem pani Karaś ważne jest, aby włodarze miast i gmin wiedzieli, że na rynkudziałają firmy specjalizujące się w budowie i wyposażaniu świątyń, z których wielewymaga renowacji.

Z zaproszenia do udziału w konferencji skorzystali także przedstawiciele UrzęduMarszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którzy przedstawili możliwościpozyskania dofinansowania na renowację świątyń z budżetu Urzędu.

Konferencji „Obiekty sakralne” w Licheniu odbyła się po raz drugi. Łącznie, w ciągu 8 lat działalności, firma OPERANTE zorganizowała ponad 50 tego typu spotkań naterenie całego kraju. Podczas konferencji każdy z uczestników otrzymał takżepozycję „Katalog firm użytecznych dla parafii” z bazą firm świadczącym usługibudowlano – remontowe dla instytucji kościelnych.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariuszdiecezji włocławskiej. Z kolei patronami medialnymi konferencji byli: „Ład Boży”, „Przewodnik Katolicki”, portal „obiektysakralne.pl” i dwumiesięcznik „Światkamienia”.

Za: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda