Diecezja Elbląska: Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego br. osoby konsekrowane diecezji elbląskiej zgromadziły się w Kościele Katedralnym pw. św. Mikołaja w Elblągu, by o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową rozpocząć świętowanie Dnia Życia Konsekrowanego.

Uroczystej Eucharystii o godz. 10.00 przewodniczył biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami.

W homilii ukazał piękno powiązania Święta Ofiarowania Pańskiego z ustanowionym przez św. Jana Pawła II dniem poświęconym osobom żyjącym radami ewangelicznymi. Przypomniał też początki życia monastycznego oraz zachęcił do odczytywania charyzmatów różnych form życia konsekrowanego w świetle współczesnych wyzwań pod kierunkiem Ducha Świętego.

Po Eucharystii konferencję poświęconą radości powołania oraz zagrożeniom, na które osoba konsekrowana powinna zwrócić uwagę, wygłosił o. Piotr Wiśniewski CSsR.

Zakończeniem wspólnego świętowania była agapa, która – jak co roku – stała się okazją do spotkań i radosnej wymiany doświadczeń życia poszczególnych wspólnot.

s. Beatrycza Magdalena Mikulska OCD