Home WiadomościZ kraju Dni Braterstwa – Toruń 2014

Dni Braterstwa – Toruń 2014

Redakcja

Agnus Dei – ofiarność czy wyrachowanie? W dniach 1-4 maja 2014r. młodzież franciszkańska naszej prowincji spotkała się na Dniach Braterstwa w Toruniu. Było to nie tylko spotkanie dla Franciszkańskiego Ruchu Apostolskiego, ale również dla Rycerzy św. Franciszka. Toruńska wspólnota FRA zadbała by te dni były niezapomniane. Temat spotkania brzmiał: „Agnus Dei – ofiarność czy wyrachowanie”.

Była to kontynuacja całorocznego cyklu formacyjnego – hasła wrześniowych i grudniowych Dni Braterstwa również skupiały się wokół części stałych Mszy Świętej. Był to czas przede wszystkim na spotkanie z Panem Bogiem, obecnym wśród nas na Eucharystii, w czasie adoracji oraz modlitwy. Wspólnie z parafianami świętowaliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz przez wszystkie trzy dni uczestniczyliśmy w nabożeństwach majowych. Niezwykle ciekawymi punktami programu były konferencje oraz świadectwo – nawrócenie. Te pierwsze głoszone były przez dwie wolontariuszki, które swe życie poświęcają pomocy dzieciom niepełnosprawnym, przez samotnego podróżnika po Ameryce Południowej oraz przez księdza poruszającego się na wózku inwalidzkim. Nie zabrakło też czasu na wspólną zabawę. Piątkowe przedpołudnie fratersi spędzili na manewrach po Toruniu, rycerze natomiast mieli warsztaty z harcerzami. Punktem kulminacyjnym Dni Braterstwa był sobotni Francdance, na którym młodzież prezentowała układ taneczny, przygotowywany już na długo przed spotkaniem. Pierwsze miejsce jury jednogłośnie przyznały wspólnocie z Barczewa, która udowodniła, że świetna zabawa może iść w parze z ewangelizacją. Ich taniec do piosenki „Jestem rybakiem Pana” podniósł z miejsc całą publiczność. Po Francdance udaliśmy się na fireshow, przygotowane przez fratersów z Pakości i Torunia. Następnie miała miejsce pasterka, na której przyrzeczenie złożyła Agnieszka z Wejherowa. Niedzielne pożegnanie upłynęło pod znakiem wielu uścisków i zapewnień, „że już niedługo się zobaczmy!”.

Anita Kostrzewska

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda