Home WiadomościZ kraju Dni Jana Pawła II w Małopolsce i na Podkarpaciu

Dni Jana Pawła II w Małopolsce i na Podkarpaciu

Redakcja

Od wtorku do czwartku na 19 wyższych uczelniach w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu, Krośnie i Sanoku odbywają się Dni Jana Pawła II. W programie koncerty, przedstawienia teatralne, konkursy literackie i fotograficzne oraz sympozja naukowe. Tegoroczna edycja poświęcona jest dialogowi.

„Mamy nadzieję, że program 7. edycji Dni Jana Pawła II przypomni nam myśl naszego Wielkiego Rodaka i skłoni nas nie tylko do refleksji nad pojęciem dialogu, ale do jego praktykowania” – podkreślają organizatorzy.

„Ekumenizm i dialog międzyreligijny stały się jednym z najważniejszych punktów w czasie jego pontyfikatu. Dla Ojca Świętego dialog był nieodłącznym składnikiem pokoju, koniecznym warunkiem ludzkiej solidarności oraz żywotności społeczeństwa” – przypominają.

We wtorek w klasztorze franciszkanów w Krakowie Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe „Fides et ratio” przeprowadziło panel dyskusyjny zatytułowany „Dialog z wiecznością”. Wzięli w nim udział: ks. prof. dr hab. Józef Makselon, prof. dr hab. Gabriel Turowski, prof. dr hab. Stanisław Rodziński, prof. dr hab. Zbigniew Mirek i dr Antoni Szwed. Moderatorem spotkania była prof. dr hab. Teresa Grabińska.

„Dni Jana Pawła II to inicjatywa 19 uczelni z Małopolski i Podkarpacia” – nie ukrywa radości ks. prof. dr hab. Władysław Zuziak, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Decyzję o tym wspólnym przedsięwzięciu podjęło Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa w roku 2006 w celu upamiętnienia postaci Błogosławionego Jana Pawła II i popularyzacji jego dziedzictwa w społeczności akademickiej Krakowa i Małopolski.

W ich organizację włącza się ponadto: Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Międzynarodowe Towarzystwo Naukowe „Fides et Ratio”.

Tegoroczne Dni Jana Pawła II zakończą się w czwartek mszą św. o godz. 17.00 w Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie.

Szczegółowy program dostępny jest w internecie na stronie: www.jp2.krakow.pl

jms

Za: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda