Home WiadomościZe Świata O. Andrzej Cekiera OCD Sekretarzem Konferencji Prowincjałów Europy Zakonu Karmelitów Bosych

O. Andrzej Cekiera OCD Sekretarzem Konferencji Prowincjałów Europy Zakonu Karmelitów Bosych

Redakcja

W dniu 24 października 2012 r. podczas spotkania Konferencji Prowincjałów Europy Zakonu Karmelitów Bosych, które miało miejsce w dniach: 23-24 października w Bukareszcie w Rumunii, o. Andrzej Cekiera z Krakowskiej Prowincji naszego Zakonu został wybrany nowym sekretarzem tejże Konferencji.

O. Andrzej zastąpi o. Angelo Lanfranchi z Prowincji Weneckiej, który tę funkcję pełnił przez ostatnie lata. Sekretarz Konferencji wybierany jest na 3 lata przez Komitet Konferencji, który tworzą przewodniczący poszczególnych Coetusów Konferencji, a więc: frankofońskiego, anglofońskiego, włoskiego, iberyjskiego i Europy Środkowo-Wschodniej. Obowiązkiem Sekretarza Konferencji jest prowadzenie dokumentacji i finansów Konferencji, udział w spotkaniach Konferencji i organizowanych przez nią spotkaniach formatorów i alumnów Europy, kontakt z członkami Konferencji, informowanie nt. spotkań i prac Konferencji.

Za: Karmelici Bosi

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda