Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Modlitwa o beatyfikację kard. Hlonda i o. Posadzego w poznańskiej katedrze

Chrystusowcy: Modlitwa o beatyfikację kard. Hlonda i o. Posadzego w poznańskiej katedrze

Redakcja

Mieszkańcy Domu Głównego i klerycy naszego seminarium w niedzielę, 4 listopada wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 10.00 w poznańskiej bazylice archikatedralnej pod przewodnictwem abpa Stanisława Gądeckiego – metropolity poznańskiego w intencji kanonizacji błogosławionych i beatyfikacji Sług Bożych z archidiecezji poznańskiej.

W tym gronie jest założyciel Towarzystwa Chrystusowego Sługa Boży kard. August Hlond – arcybiskup poznańsko-gnieźnieński i Prymas Polski oraz współzałożyciel Sługa Boży ks. Ignacy Posadzy – poznański kapłan, któremu kard. Hlond zlecił organizację życia naszej wspólnoty zakonnej. Procesy beatyfikacyjne obu Sług Bożych toczą się na etapie rzymskim. Zapraszamy na stronę Ośrodka Postulatorskiego.

Już od 10 lat pierwsza niedziela listopada jest w archidiecezji poznańskiej dniem modlitw o kanonizację błogosławionych i beatyfikację Sług Bożych pochodzących i realizujących swoje powołanie na terenach archidiecezji. Więcej informacji w relacji KAI.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda