„Dobre Nowiny” – nie tylko o Wielkim Poście

O historii otrzymania stygmatów przez św. Franciszka z Asyżu oraz o historii powstania franciszkańskiej rożańcowej krucjaty przeciw terroryzmowi przeczytamy w najnowszym numerze miesięcznika „Dobre Nowiny”.

Redakcja zamieściła w nim także poruszające świadectwo Amerykanki – Lilian Halasinski, uzdrowionej za wstawiennictwem bł. Angeli Truszkowskiej, założycielki sióstr felicjanek.

Tematem przewodnim marcowych „Dobrych Nowin” jest Wielki Post. Ks. prof. Jan Machniak tłumaczy Czytelnikom dlaczego warto pościć. Z kolei ks. Rafał Wilkołek wyjaśnia czy Pan Jezus rzeczywiście pościł na pustyni przez 40 dni, a o. Rafał Buksa dlaczego Jezus nie odwiódł Judasza od zdrady. Warto także zwrócić uwagę na tekst autorstwa Marka Zaremby, w którym pisze o leczącej sile postu.

W numerze Czytelnik znajdzie rozmowę z Dominiką Figurską. Aktorka mówi w nim m.in.: „O wierze można mówić pięknie, ale nie to jest najważniejsze. Ważne jest życie wiarą. Nie ma wiary bez czynów. Mogę powiedzieć, że wiara stanowi bardzo ważną część mojego życia. Całe swoje życie i naszą rodzinę zawierzam Panu Bogu. Z drugiej strony, jest to bardzo wymagające. Każdego dnia walczę, aby być godną nazywać się dzieckiem Boga. Z różnym skutkiem”.

Redakcja zamieściła w miesięczniku także reportaż o kulisach filmu „Teraz i w godzinę śmierci” oraz historię uzdrowienia bł. Edmunta Bojanowskiego, jakie dokonało się po modlitwie jego mamy w Sanktuarium w Gostynie, gdzie gospodarzami są księża filipini.

W numerze kwietniowym nie brakuje odniesień do ostatnich wydarzeń – otrzymujemy np. informację o ekspiacji, jaka miała miejsce w wielu polskich kościołach, m.in. w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie.

Jak zawsze Czytelnik znajdzie w „Dobrych Nowinach” felietony. Tym razem obok Weroniki Kostrzewy i Mateusza Ochmana napisał go dla nas ks. dr Piotr Studnicki, rzecznik archidiecezji krakowskiej.

mp

Za: www.franciszkanie.pl.