Home WiadomościZ kraju Dobro i zło – konferencja abpa Grzegorza Rysia

Dobro i zło – konferencja abpa Grzegorza Rysia

Redakcja

O odróżnianiu dobra od zła mówił podczas drugiej konferencji w ramach odbywających się na Jasnej Górze „Rekolekcji dla wszystkich” abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

„Sprawa podejścia do dobra i do zła, jest – tak nam to pokazuje Pismo Święte, sprawą życia i śmierci dla człowieka” – mówi abp Ryś w video-konferencji, która ukazała się w Internecie w czwartek, 12 listopada.

„Jest jedno drzewo w ogrodzie rajskim, które jest zastrzeżone wyłącznie Bogu. I to jest drzewo poznania dobra i zła. To znaczy – tylko Bóg wie, co jest dobre, a co jest złe. I ta wiedza Boga jest Jego wyłączną kompetencją. Człowiek, jeśli pragnie poznać, co jest dobre i złe, nie je sam z owoców tego drzewa, tylko musi zapytać Boga, i Bóg mu objawia, co jest dobre, a co złe” – podkreśla ks. arcybiskup.

„Chcę czynić dobro, a nie potrafię, bo narzuca mi się zło. Nie mam kontroli nad dobrem i złem. Wszystko mi się w życiu powywracało, porozjeżdżało. A tam, gdzie człowiek zdecydował o tym, że on będzie rozstrzygał dobro i zło, tam się działy w historii ludzkiej rzeczy straszne. To jest rozstrzygnięcie między życiem i śmiercią. Życie wybiera ten, kto od Boga chce się uczyć, co jest dobre, a co złe. Śmierć wybiera ten, kto chce sam decydować o tym, co dobre i złe. To jest pierwsza lekcja Biblii na temat dobra” – stwierdza abp Grzegorz Ryś.

Wszystkie katechezy i modlitwy są dostępne m.in. za pośrednictwem jasnogórskiego kanału YouTube.

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda