Home WiadomościZ kraju Dobro w kapucyńskim Dziele

Dobro w kapucyńskim Dziele

Redakcja

Jolanta Kaczmarczyk – zastępca dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio została wyróżniona w plebiscycie „Miłosierny Samarytanin Roku 2017”.

„Oprócz pracy, w którą wkłada całe swoje serce, ciągle posługuje też wolontaryjnie, by być z tymi, którzy potrzebują wsparcia. Życie zawodowe i w dużej mierze prywatne poświęca więc pracy dla bezdomnych” wybrzmiało w uzasadnieniu werdyktu inicjatywy organizowanej przez Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza.

Kandydatów do nagród w plebiscycie mógł zgłosić każdy. W tym roku zgłoszeń do dwóch kategorii – Pracownik służby zdrowia oraz Osoba bezinteresownie niosąca pomoc Drugiemu Człowiekowi – napłynęło 731. Spośród 68 kandydatów w obu kategoriach, wybranych zostało 14 laureatów.

Wśród zgłoszeń przesłanych na współzałożycielkę Dzieła Pomocy pojawiły się takie opisy:

•    Gdy myślę o Pani Joli, to widzę obraz człowieka, który nie bał się postawić na szali swoje dobre imię, wygody i bogactwa, aby być blisko człowieka cierpiącego, osamotnionego i porzuconego, przez innych zostawionego na peryferiach.

•    Nie boi się tracić czasu dla biedaków.

Na Gali, która odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, nagrodzona powiedziała:

„Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to najpiękniejszy dar jaki dostałam od Pana Boga! Dzieło to ludzie, więc dziękuję wszystkim, którzy każdego dnia mi towarzyszą – przede wszystkim osobom bezdomnym, ale i pracownikom, wolontariuszom, braciom kapucynom, siostrom felicjankom, darczyńcom i przyjaciołom Dzieła”.

Wyróżniona podziękowała także obecnemu na gali br. Henrykowi Cisowskiemu OFMCap, byłemu dyrektorowi, z którym to Dzieło przez lata budowała.

– W roku jubileuszowym Ojca Pio, powierzam Jemu nasze Dzieło i swoją osobę – zakończyła swoje przemówienie Jolanta Kaczmarczyk.

W kategorii “Osoba bezinteresownie niosąca pomoc drugiemu człowiekowi” statuetkę Miłosiernego Samarytanina dostała Lucyna Raszek z Nysy, a w kategorii „Pracownik służby zdrowia” – pielęgniarka Brygida Mazgaj. W tym roku Galę Patronatem Honorowym objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, a na gali obecni byli kard. Stanisław Dziwisz oraz bp Jan Zając.

W ubiegłym roku tytuł Miłosiernego Samarytanina otrzymał br. Piotr Kuczaj OFMCap posługujący w dziale pomocy doraźnej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Ideą konkursu jest pokazanie osób, dla których niezależnie od rasy, wyznania i przynależności społecznej, najważniejszy jest drugi człowiek. Statuetki Miłosiernego Samarytanina wręczane są od 2005 r.

Za: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda