Home WiadomościZe Świata Konkurs a jednocześnie niezwykła przygoda z najpiekniejszą księgą w ręku

Konkurs a jednocześnie niezwykła przygoda z najpiekniejszą księgą w ręku

Redakcja

Kolejna wyjątkowa akcja zainicjowana przez ks. Pawła Dziatkiewicza SDB miała swój początek w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy NJ we wrześniu 2017 roku. Podczas katechezy w ojczystym języku, ks. Paweł ogłosił konkurs pod hasłem: “10 minut z Pismem Świętym ”

W pazdzierniku wszystkie chętne dzieci otrzymały w prezencie Pismo Świete Nowego Testamentu.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom i młodzieży życia i działalności Chrystusa, poprzez samodzielne czytanie i odkrywanie tajemnic. Oczywiście miała to być kontynuacja „Bibliusia”-misia wędrującego każdego tygodnia z Biblią do młodszych dzieci. Innym celem akcji było mobilizowanie wszystkich do czytania 10 minut na głos rodzicom i rodzinie w ojczystym języku. Motywacją dla wszystkich zarówno rodziców jak również dzieci miał być list ks.Pawła skierowanego do rodziców z prośbą o wspieranie dzieci. Uzasadniał to swoim przykładem, że on sam jako dziecko czytał książki w kuchni przy stole swojej mamie, która w tym czasie przygotowywała obiad…. Pewnie jest to kolejna znakomita sugestia na „oderwanie „ młodych od elektroniki.

Zarówno ks.Paweł jak również o.Proboszcz – Waldemar Łątkowski wspierający akcję uważają, że język ojczysty musi być pielęgnowany wśród naszych dzieci a czytanie na głos rodzicom Biblii jest wspaniałą okazją ku temu. Akcje tego typu są bardzo potrzebne dziś dzieciom. Dodatkowo systematycznie czytając poprawiamy wymowę, poznajemy nowe słowa i rozbudowujemy nasze słownictwo i wyobraznię. Do akcji tej z wielkim entuzjazmem dołączyła się cała polska katecheza w Perth Amboy. Przez cały rok szkolny dzieci były mobilizowane przez katechetów. Owocem tej akcji był konkurs, który odbył się 25 marca w niedziele palmowa, po mszy w parafii św. Jana Pawla II. Tego dnia dzieci mogły wykazać się wiedzą znajomości przypowieści i przedstawić je zgromadzonym rodzicom i gościom. Przypowieści były przygotowane w formie rysunków oraz chętne dzieci mogły je opowiedzieć własnymi słowami. Pewnie wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego a jednak…Stoliki czterech ewangelistów zapełnione były przypowieściami i chętnymi to ich przekazania innym. Atrakcyjne nagrody motywowały a idea i cel zostały osiągnięte. Zwycięzcy zostali nagrodzeni nie tylko rzeczowymi niespodziankami ale przede wszystkim dodatkową siłą jaka płynęła z każdego przesłania. Ks.Paweł Dziatkiewicz wraz z proboszczem parafii o.Waldemarem Łątkowskim wręczyli nagrody a wraz z nimi nadzieję,że w dalszym ciągu rodzice wraz z dziećmi będą kontynuować to dzieło. O.Waldemar zapewnił, że tegorocznym tematem „Wakacji z Panem Bogiem” będzie Pismo św. Jednym słowem rok katechetyczny 2017/18 w parafii, w której pracują redemptoryści pod hasłem Pisma św!

Szalona akcja przerodziła się w doskonałą zabawę ale też pokazała, że potrzebujemy więcej otuchy i nadziei w naszym życiu a takowa płynie z tej jedynej, bezcennej lektury życia.

Więcej informacji na stronie parafii www.johnpaulsecond.com

D.Nycz, K.Pawka-katecheci kl.VI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda