Dominikanie: Ciacho za ciacho ma już 10 lat

W niedzielę 18 marca odbędzie się kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho” organizowanej przez grupę charytatywną Szpunt z krakowskiej Beczki. Fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na zakup aparatury rentgenowskiej, która trafi do Kakooge w Ugandzie.

„Ciacho za ciacho” to charytatywny kiermasz, odbywający się na krużgankach krakowskiego klasztoru dominikanów, podczas którego sprzedawane są książki i ciasta, a dochód z niego przekazywany jest na szlachetny cel. W tym roku fundusze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na zakup aparatury rentgenowskiej, która trafi do Kakooge w Ugandzie. Od kilku lat funkcjonuje tam wybudowane przez polskich franciszkanów Health Centre, czyli malutki szpital zapewniający opiekę medyczną mieszkańcom okolicznych wiosek. Jest ono dramatycznie niedoposażone, przez co możliwości diagnostyczno-lecznicze są bardzo ograniczone.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu z Małgorzatą Rzepecką lekarzem medycyny, która pracowała w Kakooge w ostatnim czasie jako wolontariusz (wywiad dostępny TUTAJ)

Za: www.dominikanie.pl