Dominikanie: Droga krzyżowa ulicami Gdańska

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski poprowadzi organizowaną tradycyjnie przez dominikanów drogę krzyżową ulicami gdańskiej Starówki, która 30 marca przejdzie z Długiego Targu pod pomnik Trzech Krzyży upamiętniający poległych stoczniowców.

„Jezus też szedł z krzyżem nie w świątyni tylko ulicami Jerozolimy – tam, gdzie ludzie żyli, pracowali, spotykali się i gdzie panował powszedni zgiełk, a czasem śmiech” – mówi przeor dominikańskiego klasztoru i proboszcz parafii Świętego Mikołaja, o. Michał Mitka.

Drogę krzyżową, która przechodzi przez centrum Gdańska, tutejsi dominikanie organizują w Wielkim Poście od siedmiu lat. Co roku uczestniczy w niej od tysiąca do półtora tysiąca osób, a część wiernych przyłącza się w trakcie jej trwania.

„Taka publiczna forma nabożeństwa pokazuje, że zbawienie ma wymiar powszechny i jest skierowane do wszystkich ludzi. Udział w nim to także świadectwo dzielenia się swoją wiarą z innymi” – podkreśla przeor gdańskich dominikanów.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19. przy Zielonej Bramie na Długim Targu. Stamtąd wierni przejdą Długim Targiem oraz ulicami: Tkacką, Rajską, Gnilną i Łagiewniki pod pomnik upamiętniający stoczniowców poległych w grudniu 1970 roku.

Za: www.dominikanie.pl.