Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Duszpasterstwa razem

Dominikanie: Duszpasterstwa razem

Redakcja

Dominikańskie duszpasterstwa akademickie z różnych miast będą wymieniać własne doświadczenia i współpracować ze sobą.

Temu właśnie poświęcone było niedawne spotkanie duszpasterzy akademickich z polskich klasztorów dominikańskich, które odbyło się w Warszawie. W klasztorze dominikanów na Służewie 8 czerwca spotkało się 10 duszpasterzy akademickich z: Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia.

„To już drugie spotkanie – pierwsze odbyło się jesienią zeszłego roku. Służą one temu, żebyśmy my sami lepiej się poznali i wymienili własne doświadczenia, ale także temu, by zintegrować prowadzone przez dominikanów duszpasterstwa” – mówi o. Łukasz Filc, prowincjonalny promotor duszpasterstw studentów.

„Podczas obecnego spotkania omówiliśmy też wspólną inicjatywę wszystkich naszych duszpasterstw, którą chcemy przeprowadzić w przyszłym roku akademickim” – dodaje o. Filc, na co dzień opiekun dominikańskiego Duszpasterstwa „Szopka” w Rzeszowie.

Kolejne spotkanie dominikańskich duszpasterzy akademickich odbędzie się w listopadzie.

sz, dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda