Home WiadomościZ kraju X Jubileuszowe Czuwanie w Kalwarii Zebrzydowskiej

X Jubileuszowe Czuwanie w Kalwarii Zebrzydowskiej

Redakcja

Z soboty na niedzielę (8/9 czerwca 2013 r.) w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyło się już X Jubileuszowe Ogólnopolskie Nocne Czuwanie modlitewne w intencji powołań i powołanych. Czuwanie rozpoczęło się Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zawierzeniem Bogu wszystkich powołań i powołanych. Następnie sprawowana była uroczysta Eucharystia, koncelebrowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji świdnickiej J.E. Biskupa Ignacego Deca, który do zgromadzonych wiernych skierował okolicznościowe kazanie na temat powszechnego powołania każdego człowieka. Biskup również uczestniczył w dalszej części czuwania.

W wieczerniku modlitwy wzięło udział kilkaset osób różnych stanów z całej Polski. Wśród zebranych byli reprezentanci z ponad 30 zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, instytutów życia konsekrowanego, alumni kilku Wyższych Seminariów Duchownych, młodzież i osoby świeckie. Większość osób reprezentujących wszystkie stany, czynnie włączyła w cały program spotkania.

Dalszy program czuwania obejmował: rozważania i modlitwę różańcową, apel Maryjny, adorację Najświętszego Sakramentu i Kompletę. Wszystko połączone było oprawą muzyczną i śpiewem. W oprawę muzyczną, przy dźwiękach cytry, włączyły się już po raz drugi Siostry Służki wraz z młodzieżą z Łomży. Następnie przy ołtarzu polowym odbył się koncert ewangelizacyjny ze świadectwami osób różnych stanów. Po koncercie, uczestnicy udali się do bazyliki na Mszę św., którą celebrował, wraz z kilkoma kapłanami, prowincjał OO. Bernardynów o. Jarosław Kania. Homilię wygłosił ojciec duchowny Metropolitalnego Seminarium Duchownego z Wrocławia ks. Aleksander Radecki. Po Mszy św. odbyła się agapa. Następnie uczestnicy wyruszyli na Dróżki Kalwaryjskie, gdzie wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, połączonym z rozważaniami i akompaniamentem muzycznym wielu osób różnych stanów. Ostatnim punktem czuwania, we wczesnych godzinach porannych w bazylice kalwaryjskiej, była modlitwa Jutrzni z Liturgii Godzin. Błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii bł. Jana Pawła II zakończyło się tegoroczne X Jubileuszowe Czuwanie w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

o. Zefiryn Mazur OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda